22 eeniging „De Goede Woning" ten behoeve van den bouw van woningen voor beter gesitueerde arbeiders een terrein van plm. 4025 M2. gelegen aan de Pofferdijkdwars- straat in erfpacht af te staan. 7 Juni. Besloten wordt tot uitgifte van grond in erfpacht op het Vischpoortplein aan de Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid ten behoeve van haar nieuw te stichten vak school voor meisjes 7 Besluit tot reorganisatie van de brandweer en toekenning van het daarvoor noodige crediet ad f 14200,(verbouwing hoofdpost aan den Paardenwal voor inrichting van een permanente brandwacht). 28 Besloten wordt aan de gemeentelijke handels dagschool een handelsavondschool te ver binden. 2 Aug. Besloten wordt tot verweer tegen een door de fa. Gebr. Struyck alhier tegen de gemeente ingestelde rechtsvordering tot ver goeding van schade etc. door haar geleden tengevolge van de verzakking van een deel van den bekleedingsmuur van de Zuiderhaven. 6 Sept. Wijziging van het werkliedenreglement, door opneming van het verbod tot uitoefening van een nevenbedrijf doorgemeentewerklieden. 6 Besloten wordt aan de Woningbouwver- eeniging „de Woning" ten behoeve van de stichting van 31 arbeiderswoningen op een terrein aan den Marschweg een voorschot 23 te verleenen van f 248000,alsmede voor waardelijk een bijdrage tot 4/3 der rijksbij drage welke in mindering zal strekken van de aan de gemeente te betalen annuiteiten. 4 Oct. Besluit tot het verleenen van een crediet voor aanschaffing van een transportabele centrifu- gaalpomp met electromotor voor bemaling van het Rozenhoflaan-kwartier bij watersnood. 1 Nov. Besloten wordt tot het in uitzicht stellen van een bijdrage ad f 150000,in de kosten van aanleg van het TwentheRijnkanaal met zijn zijtak nabij Zutphen. 1 Besloten wordt aan de Woningbouwver- eeniging „Christelijk Nationale Werkmans bond en Patrimonium" ten behoeve van de stichting van 26 arbeiderswoningen een voorschot te verleenen van f 230500,als mede voorwaardelijk een bijdrage tot 4/3 der rijksbijdrage welke in mindering zal strekken van de aan de gemeente te betalen annuiteiten. 1 Besluit tot uitbreiding van localen in de voormalige Lantijnsche school ten behoeve van de uitbreiding der Rijkslandbouwwinter- school. 13 Dec. Besloten wordt aan Burgemeester en Wet houders een crediet te verleenen, om, door een van hunnentwege aan te wijzen bouw kundige, plannen voor een keuringsgebouw te doen ontwerpen en als terrein voor de stichting van dat gebouw in beginsel een daarvoor aangewezen terrein, voorkomend op

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 13