2ó Bijlage D. 20 In het nieuwe schooljaar werden geen bij zondere maatregelen voor brandstofbesparing getroffen. Met liet oog op de dienstregeling der treinen werden sedert 1 Juli 1920 de lessen gegeven van 8.40—12 uur en van 1.25—3.55 uur. Aan de 5e klasse werd buiten het leer plan 1 uur extra les gegeven in natuurkunde op een uur dat voor het vak lichamelijke oefening was uitgetrokken maar waarop dit vak omdat het leslokaal niet beschikbaar was, niet kon worden gegeven. Gebouw. Oroote herstellingen of verbeteringen had den niet plaats; in één leslokaal werd een nituwe vloer gelegd, aan een ander werd een wat gezelliger aanzien gegeven maar helaas niet afgewerkt. Voortzetting van dit bescheiden begin is wel wenschelijk want dan kan er, ook op andere wijze, iets aan gedaan worden, om de leslokalen een gezel liger karakter te geven. Het straatrumoer in de Waterstraat blijft nog steeds hinder veroorzaken. Het is te betreuren, dat nu de bestrating van de Waterstraat vernieuwing vereischte, deze ge legenheid niet is aangegrepen om afdoende verbetering aan te brengen. Ten slotte de wensch, dat er nabij de scholen, terwijl die in gebruik zijn, ook niet al te overvloedig straat-niuziek worde ge maakt. Dit is bijzonder hinderlijk. Bijlage D. 21 Leermiddelen. Voor de natuurkunde werd aangeschaft een olieluchtpomp, terwijl voor plant- en dier kunde ten geschenke werd ontvangen: Aus der Heimat, Jahrgang 1920. De gewone aanvulling der chemicaliën en van het glaswerk benevens de dagelijksche kleine uitgaven voor het onderwijs in de exacte vakken gaan echter zooveel eischen dat verhooging van de daarvoor bestemde geldmiddelen niet zal kunnen uitblijven. Voor het onderwijs in de Nederlandsche taal werden aangeschaft twee bloemlezingen en twee exemplaren van een platenatlas. Bibliotheek. Het bindwerk eischte zooveel van de be schikbare geldmiddelen dat geen nieuwe boeken konden worden aangeschaft. Slechts enkele boekdeelen die niet meer te gebruiken waren, werden door nieuwe vervangen. De uitgifte der boeken had op de gewone wijze plaats; gedurende het schooljaar 1919—1920 werden in 13 zittingen aan 150 leerlingen 1457 boeken uitgereikt. III. Burger Avondschool. Personeel. Het personeel bestond uit:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 133