16 Alle leerlingen der 5de klasse volgden het onderwijs in handelswetenschappen tien ook dat in werktuigkunde en rechtlijnig teekenen welke keuze volgens het nieuwe leerplan geoorloofd was. Alle leerlingen der 5de klasse namen deel aan het eindexamenvan hen slaagden 3 vrouwelijke en 11 mannelijke, terwijl 1 man nelijke werd afgewezen. De namen der geslaagden zijn in (alpha- betische volgorde) J. M. T. van Blommestein, K. H. W. ten Bosch, Elise A. N. P. Franchimond, Oerda J. Gijmink, J. E. Heespelink, W. van Londen, F. van Marle, A. Meerstadt, H. Meijer, A. C. Nunnink, H. Nijenhuis, FI. van der Sluijs, H. Vermeulen, Julie Vromen. Hunne voorloopige bestemming is: 2 vrouwelijke studceren voor staatsexamen B met het voornemen om in de rechten te gaan studeeren. 1 studeert voor acte M. O. Fransch. Bijlage D. 17 5 mannelijke zijn geplaatst op een kantoor. 1 is geplaatst op een fabriek. 2 studeeren aan de L. H. S. te Wageningen. 1 studeert aan de T. H S. te Delft. 1 is geplaatst op de K. M. A. te Breda, voor genie h. t. I. 1 is in militairen dienst en gaat later op een kantoor. Onder leiding van den lèeraar in Plant en Dierkunde Dr. P. M. Keer werden eenige kleine botanische excursies gehouden. Verorde- In de gemeenteraadszitting van 2 Februari ningen. \Q20 werden in de jaarwedden verordening (Gem. blad 1919, no. 14) eenige wijzigingen aangebracht noodig geworden door den overgang van Zutphen uit de 3e naar de 2e klasse. Tegen het einde van het verslagjaar werd door Burgemeester en Wethouders een nieuw voorstel tot salarisregeling bij den gemeenteraad ingezonden maar dat was bij het einde van het verslagjaar nog niet in behandeling genomen. In de gemeenteraadszitting van 13 Decem ber 1920 werd de Verordening op het Middel baar Onderwijs in de gemeente Zutphen (Gem. blad 1917 no. 20) in overeenstemming gebracht met de bepalingen der Wet van 1 Maart 1920 (Staatsblad no. 106). Programma. Bij den aanvang van het nieuwe school-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 131