2./V 2/5"* Bijlage B. 34 systeem. Doch dit kostenbezwaar mocht naar hare meening de invoering van water-closets niet in den weg staan, on danks de bezwaren van ruwe behandeling en waterver spilling, die wellicht daaraan verbonden zijn. Zij was van oordeel dat deugdelijke voorlichting ter zake en geregelde controle in deze opvoedend kunnen en moeten werken, zoodat de oplossing der zaak in deze richting zal zijn te zoeken. Na uitvoerige bespreking in hare vergadering van 23 December vereenigde de Commissie zich met het boven vermelde advies en heeft in dien zin aan Burgemeester en Wethouders geschreven. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der Volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1920 is als bijlage VII aan dit verslag toe gevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. Van de Gezondheidscommissie te Doetinchem werd een schrijven ontvangen met de vraag, om adhaesie te betuigen aan een door haar tot Gedeputeerde Staten van Gelderland gericht verzoek, de aanstelling van districts-schoolartsen vanwege de provincie te willen bevorderen. Bijlage B. 35 De Commissie meende dat daartoe voor haar geen aan leiding bestond. Van den Centralen Gezondheidsraad ontving de Com missie een circulaire, dat met 't oog op het veelvuldig voorkomen van malaria in bepaalde streken van ons land en met de mogelijkheid, dat de ziekte zich verder zal uit breiden, het door dien raad in 1916 uitgegeven vlugschrift „de Muggenplaag" is herzien en opnieuw vastgesteld. Tevens werd bericht, dat een beperkt aantal exemplaren van dit vlugschrift, desgewenscht gratis aan de Commissie kan worden verstrekt. Daar malaria in deze gemeente weinig of niet voorkomt, meende de Commissie eene verspreiding van dit vlugschrift voorloopig te kunnen nalaten. Ook vestigde de Centrale Gezondheidsraad de aandacht der Commissie op mogelijke uitbreiding der Spaansche griep in ons land en wees er op dat in dat geval groote behoefte zou kunnen ontstaan aan geneeskundige hulp en eene behoorlijke verpleging en verzorging van zieken. Teneinde daarin zooveel mogelijk te voorzien, heeft de Centrale Gezondheidsraad zich in verbinding gesteld met verschillende vereenigingen die dit doel beoogen, zoodat gemeentebesturen en geneeskundigen, die hulp behoeven, daartoe aanvrage kunnen doen bij het Centraal bureau van „Het Oranje Kruis" te Amsterdam. De Commissie meende, dat voor het aanvragen van deze hulp voorloopig in deze gemeente nog geen behoefte bestaat. Van den Minister van Arbeid ontving de Commissie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 109