2-/0 "2// Bijlage B. 30 Zij voegde hieraan toe, dat het naar hare meening wenschelijk ware geweest, in dit plan een sportterrein op te nemen. Bij schrijven van 12 October ontving de Com missie van Burgemeester en Wethouders bericht, dat het door den Raad in zijne vergadering van 3 Mei vastge stelde plan tot herziening en wijziging van het plan van uitbreiding dezer gemeente, (Devenferwegkwartier), door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd. Het bestuur der Vleeschhouwersvereeniging voor Zufphen en omstreken richtte een schrijven tot Burgemeester en Wethouders, waarbij verzocht wordt artikel 24 lid d. der verordening op de vleeschkeuring voor onbepaalden tijd buiten werking te stellen. Burgemeester en Wethouders vroegen hierover het advies der Commissie, terwijl tevens door hen werd overgelegd het rapport van den veearts keurmeester terzake. Door een sub-commissie werd hierover rapport uitge bracht. Daaruit bleek dat het op verschillende gronden niet wenschelijk werd geacht aan het verzoek van het bestuur der Vleeschhouwersvereeniging gevolg te geven. De Commissie vereenigde zich met dit advies en deelde dit aan Burgemeester en Wethouders mede. Uit een door de Commissie ontvangen afschrift van een brief van het Dagelijksch Bestuur aan het bestuur der Vleeschhouwersvereeniging gericht, bleek, dat ook dit college afwijzend op het bedoelde verzoek had beschikt, terwijl de Commissie bij schrijven van 8 October nog een afschrift ontving van eene latere mededeeling aan genoemd bestuur, waaruit haar bleek, dat ook de Raad geen termen had gevonden over te gaan tot het buitenwerking stellen Bijlage B. 31 van artikel 24 lid d der verordening regelende de keuring van vee, vleesch en visch. (Gemeenteblad 31 van 1919). Burgemeester en Wethouders zonden aan de Commissie om advies, een schrijven van de vereeniging van huis vrouwen, waarbij verzocht werd artikel 17 sub a der politieverordening, waarbij het kloppen van kleeden wordt toegestaan tusschen 's avonds tien uur en 's morgens half acht, zoodanig te wijzigen, dat ook 's morgens tusschen negen en tien uur gelegenheid daartoe worde gegeven. Burgemeester en Wethouders hadden hierover ook het advies van den Commissaris van Politie ingewonnen, welk advies mede aan de Commissie werd overgelegd. Hoewel de Commissie iets voelde voor de redenen, die tot dit verzoek hadden geleid, kon zij slechts noode haar medewerking tot dezen onhygiënischen maatregel verleenen. Ook kwam het haar om verschillende redenen onge- wenscht voor, het kloppen van kleeden toe te staan tus schen half acht en negen 's morgens, zooals door den Commissaris van Politie was aangegeven. Zij besloot ten slotte, hoewel niet met volle instemming aan Burgemeester en Wethouders voor te stellen, het verzoek om kleeden te kloppen tusschen 9 en 10 uur toe te staan, doch voegde hieraan toe, dat, indien in de toe komst mocht blijken, dat aan dezen maatregel groote hygiënische bezwaren verbonden zijn, zij dan ook op den steun van Burgemeester en Wethouders zal mogen rekenen om deze bepaling te wijzigen of in te trekken. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie over een ontwerp-raadsbesluit tot wijziging van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 107