~Zó8 Bijlage B. 28 geslagen put, als goed drinkwater kon worden beschouwd. Hierbij werd door hem overgelegd afschrift van het rapport van het scheikundig onderzoek van dit water. Deze vraag werd aan de Commissie om advies gezonden. Nadat op het terrein waar de put gelegen is, door haar de vereischte inlichtingen waren ingewonnen, besloot de Commissie aan Burgemeester en Wethouders mede te deelen, dat dit water wegens het groot ijzergehalte naar hare meening niet voor afkeuring in aanmerking komt, doch haar als drinkwater minder gewenscht voorkwam. Zij gaf verder nog in overweging om op verschillende diepten te laten onderzoeken, of zich daar ook lagen bevinden, die minder ijzerhoudend water bevatten. HOOFDSTUK X. Levens- en Genotmiddelen, Gebruiksartikelen. De verordening, regelende de keuring van vee, vleesch en visch, ook in het vorig jaarverslag vermeld, is op 19 Januari 1920 in werking getreden en het keuringsgebouw daarbij in gebruik genomen. De Commissie ontving daarna van Burgemeester en Wethouders maandelijks ter inzage, de opgave van de onderzochte melkmonsters en den staat der gehouden slachtingen, invoer, sterilisatie, afkeuringen, enz. Daaruit bleek, dat de arbeid van het personeel van dezen keurings dienst gunstige resultaten opleverde. Zoo waren b.v. de cijfers, waardoor de reinheid der melk wordt aangegeven, in de laatst overgelegde staten belangrijk beter dan in die Bijlage B. 29 welke het eerst door haar werden ontvangen. Het is te hopen, dat deze meerdere reinheid niet alleen aan de zeef moet worden toegeschreven. De Commissie besloot een onderzoek te doen instellen naar aluminium pannen en naar lepels, gemerkt GeroAlpaca, welke hier verkocht werden. Uit het rapport van het scheikundig laboratorium van de firma Boldringh van der Heide te Amsterdam bleek, dat niet is bevonden, dat aluminium pannen schadelijke metalen afgeven aan water of verdunde zuuroplossingen. Wat de lepels Gero-Alpaca betreft, deelt het rapport mede, dat bij langdurig staan van deze voorwerpen in een zeer verdunde azijnzuuroplossing, eene kleine hoeveelheid koper in oplossing was gegaan. Deze hoeveelheid koper is echter zoo klein, dat het onwaarschijnlijk is, dat daar door nadeelige gevolgen zouden kunnen ontstaan, terwijl andere schadelijke metalen niet konden worden aangetoond. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Commissie om advies, het ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding dezer gemeente. (Deventerwegkwartier). In haar antwoord deelde zij aan Burgemeester en Wethouders mede, dat zij van dit ontwerp had kennis genomen en er harerzijds daartegen geen bezwaren bestonden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 106