Bijlage B. 18 ligging van dit blok woningen in de nabijheid der mest- bergplaats, haar met het oog op den hinder van stank en vliegen weinig gunstig voorkomt en dat in het algemeen naar hare meening de bouw van woningen in de naaste omgeving van genoemde inrichting, zoo weinig mogelijk moet worden bevorderd. Nog deelde de Commissie mede, dat met het oog op malaria behoorde gezorgd te worden voor eene voortdu rende en zeer voldoende spuiïng van het water der gracht aan de Oostzijde van het bouwblok gelegen. Deze woningen zullen met spouwmuren worden gebouwdhet ontwerp gaf wat de indeeling dezer woningen betreft geen aanleiding tot opmerkingen, behalve daar waar het type woonvertrek keuken was toegepast deze bouw meende de Commissie uit een hygiënisch oogpunt, te zijn een stap in acliter- waartsche richting. Ook in dit ontwerp waren de hoogten der vertrekken niet in overeenstemming met de bestaande verordening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente. De Commissie ontving eene klacht van een bewoner der Nieuwstad, over vochtigheid in 'zijne woning. Deze bleek veroorzaakt te worden door vervuiling der dakgoten eener aangrenzende woning, waardoor de goede afvoer van het dakwater werd verhinderd. Hoewel de Commissie bij den eigenaar dier woning, gelegen in de Zevennoteboomenstraat, op verbetering van den toestand aandrong, is daaraan nog geen gevolg gegeven. Eene klacht van bewoners van eene plaats in de Groene- steeg over te weinig privaten werd juist bevonden. De Commissie stelde zich in verbinding met den eigenaar Bijlage B. 19 dier woningen, die heeft toegezegd het aantal privaten te zullen uitbreiden. De uitvoering hiervan heeft nog niet plaats gehad. De Commissie houdt hare aandacht op deze zaak gevestigd. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de woningwet, voer- en vaartuigen. Hierover zijn geen mededeelingen van belangrijken aard te doen. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage V. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. Er werden door de Commissie geen scholen bezocht. Evenals in voorafgaande jaren werd ook in dit jaar voortgegaan, met in enkele scholen, eenige privaten, die voor tonnenstelsel waren ingericht, te vervangen door closets met waterspoeling. b. Fabrieken en Werkplaatsen. Van Burgemeester en Wethouders ontving de Commissie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 101