Bijlage B. 16 Zoo betreurt zij het, dat deze woningen geen spouw muren hebben en geen keldersreeds meermalen werd er door haar op gewezen, dat het gemis van kelders niet door kelderkasten kan worden vergoed. Ook merkte zij op, dat de verdiepinghoogten in strijd zijn met het daaromtrent bepaalde in de bouwverordening aan de hand der teekeningen werden nog enkele vragen gedaan, die evenwel niet konden worden opgelost, omdat de teekeningen aan duidelijkheid te wenschen overlieten. Burgemeester en Wethouders vroegen daarna bij schrijven van 20 Juli 1020 het advies der Commissie, over een voorstel om aan de bouwvereeniging „De Woning" te verleenen een voorschot van f 248,000, voor den bouw van 31 woningen aan den Marschweg onder overlegging- van plannen en teekeningen. De Commissie deelde in haar antwoord aan Burgemeester en Wethouders mede, dat zij zich met de indeeling dezer woningen, in hoofdzaak overeenkomende met het type der laatst gebouwde woningen van de David Evekink stichting, wel kon vereenigen. Zij had met genoegen gezien dat deze woningen met spouwmuren zullen worden gebouwd en van kelders zullen zijn voorzien. Het aanzicht dezer woningen zoude beter geweest zijn, indien in de voorgevels die nu in doorgaande gevelvlakken worden uitgevoerd, eenige afwisseling was gebracht. De privaten dezer woningen zullen voor tonnenstelsel worden ingerichtde Commissie had gaarne gezien dat in plaats daarvan closets met water spoeling waren ontworpen. Daarna ontving de Commissie nog van Burgemeester Bijlage B. 17 en Wethouders om advies, een verzoek van het Bestuur der bouwvereeniging „de Goede Woning", betreffende den bouw van drie woningblokken, bevattende 22 woningen aan de le Pofferdijkdwarsstraat. Met genoegen merkte de Commissie in haar advies aan Burgemeester en Wethouders op, dat ook door den bouw dezer woningen, het aantal goede arbeiderswoningen in deze gemeente weder zou worden vermeerderd. Wat de woningen zelf betreft, bevreemdde het de Com missie, dat deze niet van spouwmuren zijn voorzien, daar entegen heeft het aanbrengen van closets haar volle in stemming. Het trok hare aandacht, dat bij een der woning blokken op de verdieping eetie ruimte voor berging was aangewezen, die alleen door een slaapvertrek kon worden bereikt. Zij gaf als hare meening te kennen, dat die berg ruimte beter aan de andere zijde van het daaraangrenzende slaapvertrek geprojecteerd had kunnen worden. De Com missie merkte verder op, dat het gemis van kelders in deze woningen niet door kelderkasten kon worden vergoed en wees er ten slotte op dat in bestek en teekeningen verschillende afmetingen voorkwamen, die niet in over eenstemming zijn met de verordening op het bouwen en de bewoning in deze gemeente. Een verzoek van de bouwvereeniging Christelijk Nationale Werkmansbond en Patrimonium, betreffende den bouw van 41 woningen aan den Buitensingel met toepassing van artikel 30 der woningwet, mocht de Commissie bij schrijven van 18 September van Burgemeester en Wethouders om advies ontvangen. In haar antwoord wees de Commissie er op, dat de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 100