182 In 1919 zijn de volgende vergunningen krachtens de Hinderwet verleend: Aan de fa. J. Koppel en Zn. tot oprichting eener in richting bestemd voor wassmelterij, fabricatie van alcoholische vernissen, enz. en opslagplaats van spiritus en terpentijn. L. Chr. Tesink, tot oprichting eener inrichting bestemd voor koper- en blikslagerij. J. C. en H. J. Everhard, tot oprichting eener in richting bestemd voor slagerij met een electromotor van 1 P.K. H. Dormits, tot oprichting eener inrichting bestemd voor slagerij. de N.V. A. S. Noach en Zntot oprichting eener inrichting bestemd voor huidenzouterij. de N. V. Tricotagefabriek v.h. Wiegerinck en Koek, tot oprichting eener inrichting bestemd voor trico tagefabriek met electromotor van 10 P.K. M. Garssen, tot oprichting eener inrichting bestemd voor rookerij. M. de Wintertot uitbreiding zijner slagerij door het plaatsen van een electromotor. de Fa. W. J. Thieme en Cie., tot wijziging en uit breiding harer drukkerij. de Fa. J. Koppel en Zn., tot uitbreiding harer in richting, door het bijplaatsen van een stoomketel. de Fa. Wed. J. Stofkooper en A.J. Doornberg, tot oprichting eener inrichting bestemd voor een be waarplaats van lompen, papier en oud ijzer. 183 Aan het bestuur der R. C. Coöperatie Voorzorgtot uitbreiding harer bakkerij. de N.V. Bakkerij „de Samenwerking'tot uit breiding harer bakkerij door het bijbouwen van een tweeden heetwateroven. I. van Spier, tot oprichting eener inrichting bestemd voor bewaarplaats van lompen en oud ijzer. b. Vervening bestaat in deze Gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visschcrij. Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1919 f 6287,36 tegen f 18109,55 in 1918. 111. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandse/ie Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XI. Landbouw en Veeteelt). Hiertoe behooren de linnenmarkten. Daarop werd niets aangevoerd. Op de veemarkt werden aangevoerd 54 paarden, 7166 koeien, 427 varkens, 2681 kalveren, 227 schapen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 93