160 Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede.) Van de groen gemaaide klaver was de le snede vrij goed de tweede middelmatig. Van het klaverhooi was de le snede zeer goed. De opbrengst aan klaver hooi bedroeg van de le snede 4500 K.Q. per H.A. en van de tweede snede 2500 K.G. per H.A. Wei- en hooilanden. De wei- en hooilanden waren dit jaar goed. De opbrengst van het hooi was vrij goed en be droeg 4500 K.G. per H.A. Door de regeerirfg werden geen maximumprijzen gesteld en den handel geen belemmeringen in den weg gelegd. De prijzen waren hoog. De naweiden werden publiek verpacht voor hooge prijzen. Tuinbouw. Het jaar 1019 was over het algemeen vrij gunstig voor den tuinbouw. De prijzen der bak- en kasgroenten waren zeer hoog. Ook de vollegronds groenten waren in den zomer hoog in prijs. De oorzaak lag hoofd zakelijk hierin, dat op de veiling veel .voor het buiten land werd verkocht. In het najaar, tengevolge van de geringe afname in het buitenland was de prijs belang rijk lager. De koolsoorten waren aanmerkelijk lager in prijs dan het vorige jaar. 161 Vruchtenteelt. De teelt van appels en peren was dit jaar zeer over vloedig. De peren werden verkocht voor f 6,tot f 10, per H.L. en de appels voor f 5,tot f 7, Kweekerij en vruchtboornen. De kweekerijen waren dit jaar zeer goed. De prijzen der pot- en sierplanten, de heestergewassen en de losse bloemen uit de bloemisterijen waren hoog. De vruchtboornen hadden dit jaar zeer weinig van ziekten of ongedierte te lijden en gaven dan ook een zeer overvloedigen oogst. Houtteelt. De houtteelt was dit jaar goed. De prijzen waren echter lager dan in het vorig jaar. Ontginningen. Daar er geen woeste gronden aanwezig waren hadden ontginningen niet plaats. Door omscheuring en het afgraven van hooge weiden werden enkele gronden verbeterd. De uitkomsten daarvan waren zeer gunstig en brachten ruim f 300,per H.A. op. I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 82