158 Stamboonen. De met stamboonen beteelde oppervlakte bedroeg 2.74 H.A. De opbrengst hiervan bedroeg gemiddeld 25 H.L. per H.A. Het gewas was niet meer dan middelmatig. De handel in boonen was vrij. Aardappelen. De aardappelenteelt was dit jaar ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar. De verbouwde oppervlakte met aardappelen bedroeg dit jaar 81.50 HA., waarvan 24 H.A. met vroege aardappelen. De opbrengst was beter dan het vorig jaar. Voor de vroege soorten bedroeg deze 250 H.L. per H.A. van de latere soorten 300 H.L. per H.A. De aardappelziekte kwam niet zooveel voor. Suikerbieten. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet ver bouwd, alleen voederbieten. De opbrengst hiervan was vrij goed. Mangelwortels. Mangelwortels worden hier weinig verbouwd, alleen voederbieten voor veevoeder en zoogenaamde jaapjes- peen. De opbrengst was goed. 159 Koolrapen (Hoofdgewas en 2e gewas). Voor het grootste gedeelte werden de koolrapen als 2e gewas in stoppelland of na vroege aardappelen verbouwd. Het gewas was dit jaar over het algemeen vrij goed. De beteelde oppervlakte koolraap als hoofdgewas be droeg 1.25 H.A. en als 2e gewas 15 H.A. Wortels of Paardenpeen. Dit gewas werd in deze gemeente weinig verbouwd. Hoofdzakelijk werden geteeld, Lange roode, Flak- keesche en Diepensche wortels. De opbrengst en de kwaliteit waren dit jaar goed. Zomer- en Stoppelknollen In deze gemeente werden alleen stoppelknollen ge teeld. De opbrengst bleef tengevolge van het te droge najaar over 't algemeen beneden het middelmatige. Wikken. Wikken werden dit jaar niet geteeld. Serradella, Lupinen en Cichorei. Serradella en Lupinen werden niet geteeld, Cichorei en Brusselsch witlof werden alleen verbouwd om het lof der wortels als groente te gebruiken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 81