88 In liet jaar 1919 werd voor onderhoud van de wegen aangekocht: 100 M3. basaltslag voor f 11,05 per M3. 125 - 11,45 12,20 en verder. 110 onderhoudsgrint - 5.50 b. In onderhoud bij den dienst Landerijen. 1. De wegen over den Mulderskamp. 2. De weg naar Tonden vanaf den straatweg naar Apeldoorn tot aan de brug over de Voorston- densche beek. 3. De weg over Berg en Daal. 4. De Melkweg naar de Ossenwaarden. o. De weg over de Smeerkamp, en voetpad naar Tonden tot aan het vonder over de Voorston- densche beek. 6. De wegen naar de Kijfsdijken. 7. De wegen over het Erve den Brink. 8. De landweg langs den Vliegendijk. 9. Het lijnpad langs den IJssel. 10. De weg over het „Helbergen". 11- Het Omloopsfraatje. 12. De wegen over de voormalige Lunette Wambuis. Wegen over cle voormalige Linie van Hooff Bovengenoemde wegen werden naar behooren onder houden en verkeeren in goeden staat. De weg over het „Helbergen" die over de Linie van Hooff en een gedeelte van het lijnpad, waren op enkele plaatsen tengevolge van overstrooming wegens 89 den noogen waterstand stuk gedreven. De beschadigde gedeelten werden met kleigrond aangevuld en met puin en sintels verhard. Hiervoor waren noodig 20 M3. kleigrond en 28 M3. puin en sintels. Het onderhoud van de overige wegen bestond in hoofdzaak in het opronden, het geregeld slechten en aanvullen der wagensporen, en het verharden met puin en sintels. In het geheel zijn hiervoor gebruikt en ver werkt 25 M3. geklopte steenpuin, 45 M3. steenpuin en 270 M3. sintels. De steenpuin werd verkregen van de stortplaats, de sintels van de gasfabriek en waterleiding. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1518.60l/«. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoongehouden en zooveel mogelijk doorgespuid. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst Landerijen, zijn de volgende De Oude IJssel, de Hoendernesterbeek, de Voor- stondensche beek, de Oekensche beek, de Polbeek, de Helbergerbeek, de Onderlaatsche laak of Warkensche beek, de Vierakkersche beek, de laak over den Marsch en die over de Uiterwaarden, alsmede de laken en uitwateringen, buiten de voormalige Lare-, Spittaal- en Nieuwstadspoorten en die op den Overmarsch. Zij verkeeren over het algemeen in goeden toestand. Een gedeelte van de Polbeek, de Voorstondensche

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 46