82 9 aanvragen voor geheel nieuwen bouw 73 aanvragen voor het veranderen, uitbreiden of ver nieuwen van gebouwen 14 aanvragen voor het aansluiten op het gemeenteriool, waaronder 11 voor een beerput met overstort op het gemeenteriool 17 aanvragen voor het aanbrengen van zonneschermen, bouwen van loodsen, plaatsen van uithangborden enz. 9 aanvragen voor bewoonbaarverklaring. In de maand Juli werd geconstateerd dat in een perceel in de Beukerstraat, een aan den Vliegendijk en in een perceel in de Turfstraat houten vloeren werden gelegd van 22 m.M. dikte. In twee van deze drie ge vallen is van het betreffende artikel vrijstelling verleend en een vloer is door een 28 m.M. dikke vervangen. Naar aanleiding van herhaaldelijke brand in perceel Weg naar Voorst No. 3, bleek dat er in den schoor steen een flauwhellend gedeelte was waar het roet bleef liggen, zoodat er een gereede aanleiding bestond om brand te veroorzaken. De eigenaar is aangeschreven dat hij een veegluikje moest aanbrengen in het flauw hellend gedeelte van den schoorsteen en den schoor steen 4 maal per jaar moest laten vegen. Het veegluikje ia aangebracht en voor het vegen zal voortaan gezorgd worden. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt f 916,44, door de drie tramweg maatschappijen aan retributie (waaronder de noodige herstellingen aan straten) f 238,06, terwijl aan recht 83 voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een bedrag van f 207,49. Pompen. Waar noodig werden deze hersteld en opnieuw geverfd. Er zijn 15 openbare pompen, geplaatst als volgt: 1 in de Waterstraat 1 in de Kuiperstraat 1 op de Houtmarkt 2 op de Groenmarkt 1 op de Zaadmarkt 1 in de Vaaltstraat 1 in de Broederenkerkstraat 1 in de Heukerstraat 1 in de Bakkerstraat 1 in de Kreynckstraat 1 op de Nieuwstad 2 in de Laarstraat 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder zijn nog aanwezig 5 standpijpen op de water leiding, te weten 2 in de Laarstraat 1 op het Vischpoortplein 1 aan de IJsselkade 1 aan de Noorderhaven. Straten, pleinen en riolen. Het onderhoud van de verschillende bestratingen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 43