72 een laag gedeelte gras- en strooiselland ter oppervlakte van 2,25 H.A., waarvoor bij een gemiddelde ophoo ging van 50 cM., dempen van slooten en kolken noodig was 13000 M3. grond. Het afgraven, afzetten en vervoeren van den grond werd bij inschrijving aanbesteed aan een ploeg losse grondwerkers, waarvan de laagste inschrijver was J. W. Wagenvoort voor f 5700,die met 11 andere grondwerkers het werk zal uitvoeren. Op 26 November werd met het werk begonnen en met bekwamen spoed voortgezet tot en met 24 Decem ber. Tengevolge van den hoogen waterstand moest het werk na dien tijd worden gestaakter was toen .verwerkt 1700 M3. grond, waarvoor is uitbetaald, de M3. te verwerken grond gerekend tegen 45 ct. p. M3. 1700 X 45 ct. of totaal f 765,—. Het opputten en egaliseeren van den grond was niet onder de aannemingssom begrepen, en werd uit gevoerd door vast personeel, dat tevens toezicht uit oefende op het aangenomen werk. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis; 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken b. gemeentereiniging c. gefneentelanderijen d. controle belastingen 73 3. het gebouw naast het gemeentehuis in gebruik voor kantoor distributiebureau 4. de woning van den concierge van het gemeentehuis; 5. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militie zaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen in gebruik voor een afdeeling van het distributiebureau, het consultatielokaal van den ge meentegeneesheer en de woning van den tweede bode 6. de Boterbal met bijbehoorend waaggebouw, tijdelijk kosteloos aan het Rijk afgestaan tot huisvesting van militairen tot 15 Mei 1919, daarna werd de boterbal weder als vroeger in gebruik genomen 7. de vischmarkt 8. het keuringsgebouw aan het Hagepoortplein 9. de arbeidsbeurs aan de Kolenstraat 10. het bureau van politie aan de Groenmarkt; 11.de veemarkt aan de Havenstraat; 12. het wijnhuis, waarin beneden het bureau van de Zutphensche Telefoon-maatschappij en op de eerste verdieping de lokalen van de Graafschapsche Oud heidskamer 13.de waag onder den Wijnhuistoren; 14. het politieposthuis in de Hoven 15. het politieposthuis aan den Deventerweg 16. de acht bergplaatsen voor brandbluschmiddelen als a. een in de Hoven b. een aan de Nieuwstad c. twee aan den Paardenwal d. een aan het Broederenkerkplein e. een aan de Havenstraat f. een aan den Graaf-Ottosingel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 38