Inhoud. Bijlage V. 10 Oosten der stad, onder Warnsveld, Eefde, Leesten en Vierakker, welke plaatsen bijna geheel geinundeerd werden, tot bij de dorpen Vorden, Hengelo en Gorssel werd veel schade door het water aangericht. De belangstelling van de ingezetenen was zeer groot. De 2 nog begaanbare uitgangen der stad, o. a. den weg naar Warnsveld en Voorst waren dagelijks vol menschen. Ook van buiten de stad was de belangstel ling vrij groot. H. M. de Koningin kwam een en ander in oogenschouw nemen, hoewel het bezoek niet offi cieel was. Ook Prins Hendrik der Nederlanden met zijn gevolg brachten op 23 Januari een bezoek aan Zutphen e. o., om den watersnood te aanschouwen. Na eerst de geteisterde stadsgedeelten te hebben bezocht onder aanwijzing van den Burgemeester, be gaven zij zich daarna naar de Hoven en de Steen fabriek van den heer M e ij j e s, waar zij door genoemden heer en de gemeente-ambtenaren, die de werkzaam heden in de Hoven, bij de Steenfabriek, en Voorster- dijk hadden geleid, werden opgewacht. Met groote belangstelling werden de werken aanschouwd. De kosten van een en ander zooals opkisting en dammen opwerpen, met inbegrip van opruimen der dammen hebben bedragen f 3285,43V-n Hoofdstuk. Bladz. I. Bevolking 3 II. Verkiezingen 6 III. Gemeentebestuur 27 IV. Geldmiddelen 44 V. Gemeente-eigendommen, Werken en Inrichtingen 45 Vla. Medische politie 101 VI b. Gemeente-Politie 114 VII. Militie, landweer en landstorm 118 VIII. Kerkelijke Zaken 120 IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen 121 X. Armwezen 134 XI. Landbouw en Veeteelt 153 XII. Nijverheid, Handel en Scheepvaart 170 XIII. Inrichtingen, in verband staande met de uit oefening van Handel en andere bedrijven 188

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 298