Bijlage Nö. 28 Personeel. Het personeel bestaat uit 1 Directeur, 1 Opzichter, 1 Ambtenaar, die in dezelfde functies werkzaam zijn bij de Gemeentereiniging, terwijl twee schilders van dien dienst, waarvan de één een cursus in de ontsmettings- leer te Rotterdam en de andere te Amsterdam gevolgd heeft, als ontsmetters dienst doen. Inrichtingen. De ontsmettingsinrichting, staande aan den Buiten singel, is in goeden toestand. De Vacuum-formaldehyd-oven voldoet nog uitstekend. In den loop van het jaar werden, behalve de gewone herstellingen, ook nog de verschillende aanwijzingen, door den Opzichter van het stoomwezen bij de keuring- gedaan, uitgevoerd, (o. a. vernieuwing van een gedeelte van den mantel van den stoomketel, enz.). Het gebouw in de Rosmolensteeg verkeert in goeden toestand. De daarin ingerichte één-kamerwoning werd dit jaar eenmaal gebruikt. Materieel. Aan het materieel werd steeds goede zorg besteed en verkeert het dan ook in goeden toestand. Het bestaat, wat de voornaamste voorwerpen be treft, uit twee vierwielige rijtuigen voor het vervoer van be smette en ontsmette goederen, Bijlage Na. 29 een transportdriewieler voor het vervoer van woning ontsmettingsmiddelen, een ziekenrijtuig, een lijkwagen, twee Torren's-desinfectors, een Fliige-apparaat, een ammoniakverdamper, vijf aesculaaplampen, een groote sproeier, twee kleine sproeiers en verder kisten, kleeding, uitrusting, enz. Het ziekenrijtuig voldoet niet aan redelijk te stellen eischen. Het vervoer van ernstige patiënten is niet vrij van gevaar te noemen. De zieke moet meestal zelf in- en uitstappen en kan niet liggend vervoerd worden. Het kost vaak zeer veel moeite hem in het rijtuig te plaatsen en weder daaruit te nemen, wat voor den patient vermoeiend en gevaarlijk is. Voor zeer ernstige patiënten wordt dan ook gebruik gemaakt van de politiebrancard. Plannen voor een geschikt vervoermiddel zijn in behandeling. Overzicht der werkzaamheden. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, die in de Wet van 4 December 1872 worden genoemd, bedroeg 1914 1915 1916 1917 1918 1919 Diphteritis 11 7 3 20 35 21 Roodvonk 3 16 10 195 46 51 Febris Typhoidëa 3 9 9 5 7 5 Dysenterie 1

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 250