Bijlage N. 16 Verzamelen van asch en vuilnis. De ophaaldienst van asch en vuilnis geschied nog steeds over drie wijken, in welke wijken driemaal per week het droge huisvuil wordt opgehaald. Ofschoon het totaal van het opgehaalde huisvuil nog 500 M3. bleef beneden de hoeveelheden in 1914 tot 1917 op gehaald, dient toch te worden vermeld dat in 1919 nagenoeg 500 M3. meer werd aangevoerd dan over het jaar 1918. Tot Juli werd het afzonderlijk ophalen van groenten, afval en aardappelschillen volgehouden, waarna in ver band met den geringen aanvoer hiervan en de prijs daling van de varkens, de tueslerij moest worden stopgezet ten einde te voorkomen dat de baten door de mesterij opgeleverd, zouden worden ingeboet, (zie verder het onder „Exploitatie" hieromtrent vermelde). Straatreiniging. Gedurende het afgeloopen jaar werd gedurende 160 uur met de machine geveegd. Uit den aard der zaak komen hiervoor het eerst in aanmerking die straten waarvan de bewerking met de hand te veel arbeid vordert, als Noorderhavenstraat, Nieuwstad, Deventer- weg, Laarstraat, Spittaalstraat, Warnsveldsche weg en Emmeriksche weg. Met het oog op den veeltijds ver vuilden toestand van de Noorderhavenstraat wordt vermeld, dat deze straat in den regel Vrijdags met de veegmachinc wordt bewerkt. Ondankbaar blijft dit werk in hooge mate tengevolge van het drukke ver- Bijlage N. 17 voer van zand o.a. over deze straat, waarbij ook nog komt datgene dat tengevolge van de aan deze straat gelegen groenteveiling, veemarkt en verder opgelegen gasfabriek, wordt verloren. Van de overige stadsgedeelten kan worden vermeld dat, waar thans op den middag ten gevolge van de wijziging in den tonnenophaaldienst, reeds om 1 Va uur 10 man meer ter beschikking staan, aan de reiniging der straten meer zorg kon worden besteed dan zulks tot nu toe het geval was. Uit het cijfer van 459 M3. opgeveegd straatvuil blijkt dat in 1919 belangrijk meer werd verzameld dan in vorige jaren. Straatbesproeiing. Moest in 1918 het waterverbruik tot het minimum beperkt worden, in 1919 kon worden voldaan aan de noodzakelijkste eischen die aan de straatbesproeiing mogen worden gesteld. Verbruikt werd voor het sproeiien en schoonspoelen van straten in April41/2 M3. Mei Juni Juli Augustus September October November December Totaal 386 482i/a 93 535 2120l/> M3. 532 i/s 37 44 6

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 244