Bijlage L 52 was, steeds met één ketel in de stoomproductie worden voorzien voor beide machines tegelijk. Per 100 M3. water werd dit jaar gebruikt 63,42 K.O. kolen, 84,75 K.O. bruinkolen en 5,16 K.O. briketten. Beide machines werden afwisselend gebruikt. Op 180 dagen werd in totaal 427^2 uur met beide machi nes tegelijk naar de stad gepompt, waaruit volgt, dat vergrooting van de pompcapaciteit dringend noodza kelijk wordt. Door het lager plaatsen der cenfrifugaalpompen in 1917 kon steeds voldoende water op de filters gehouden worden. Tegen 5890 uur pompen naar de stad, werd ge durende 5036 uur op de filters gepompt. Gemiddeld werd dus per dag gedurende ruim 16 uur gepómpt. De firma Doorgeest te Amsterdam bleef belast met het schoonmaken der stoomketels. De machines werden afgeverfd de verf houdt zich goed. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoongemaakt eti van nieuw zand voorzien. Met het oog op het waterverlies op filter No. 2 werd steeds zooveel mogelijk op filter No. 1 gewerkt. De putten geven geen aanleiding tot het maken van bemerkingen. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Bijlage L. 53 Ter bescherming tegen golfslag bij hoog water werd tegen het zuidgedeelte van het talud beslagwerk aan gebracht. Deze verdediging zal nog eenige uitbreiding moeten ondergaan. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. De waterstandaanwijzer werkte vrij goed. Enkele storingen kwamen voor, hoofdzakelijk door gebreken aan de geleidingsdraden. Buizennet, brandkranen en afsluiters. Deze verkeeren in goeden slaat. Lekken van eenige beteekenis kwamen niet voor. Waar zulks noodig was werd geregeld gespuid. De brandkranen werden goed nagezien en in orde gehouden evenzoo de afsluiters, welke echter dit jaar nog niet inwendig konden worden schoongemaakt. In den nieuw aan te leggen weg door het opge spoten deel van het Coenenspark werd gelegd 240 M. 4" buis, waarin gelegenheid tot het aanbrengen van drie brandkranen. Hoedanigheid van het water. Evenals vorige jaren werd het water onderzocht aan het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staats toezicht op de Volksgezondheid te Utrecht, waarbij bleek, dat de verkregen uitkomsten gunstig zijn te noemen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 223