Bijlage L. De blowers werden afwisselend gebruikt en werkten even als het toestel uitstekend. De condensatie en zuiveringstoestellen werden voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, afwisselend gebruikt. De vulling van de Kircham washers is zeer slecht en is hiervoor een nieuwe besteld, welke het volgend jaar zal worden ingebracht, terwijl met het uitkomende goede materiaal de tweede zal worden in orde gemaakt. Verdei vei keert alles in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. Van de in het vorige jaar aangekochte zuiverings massa werd een klein gedeelte in gebruik genomen. De geheele inrichting werd behoorlijk onderhouden. De weeginrichting werkte naar behooren. Het reserve-anker kwam in den loop van het jaar nog niet gereed. Het oude anker raakte eenige malen onklaar doch kon spoedig hersteld worden. VII. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. In den toestand der oververhifters kwam geen verandering. Overwogen wordt ze geheel te doen vervallen. Bijlage L. 15 De besparing aan brandstoffen die bij de aanschaf fing der „Wilton" vuren was voorgespiegeld werd niet bereikt. De Firma Doorgeest in Amsterdam bleef belast met het schoonmaken der ketels. VIII. Electrische inrichting. Hierin kwam geen verandering. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden afwis selend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij blijven goed voldoen. De collectors van verschillende motoren en van de dynamo's werden afgedraaid. Het toezicht bleef ook dit jaar opgedragen aan het Bureau voor Werktuigk. en Electrotechn. Adviezen in den Haag. Besloten werd in te gaan op een voordeelige aan bieding van het G. E. B. om stroom van haar te betrekken. In verband hiermede zal één stoommachine worden vervangen door een electromotor. IX. Sulfaatfabriek. Verlies aan ammoniakwater of ammoniak kon niet worden aangetoond. De toestellen verkeeren in goeden staat. In den afvoer der gassen kwam geen verandering verstoppingen kwamen niet voor. De twee reservoirs, die afwisselend gebruikt worden, verkeeren in goeden staat. De trommel van de centrifuge werd vernieuwd. 14 V. Condensatie en Zuivering. VI. Kolenlosinrichting.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 204