Bijlage E. 8 aan licht hebben door de boomen welke er voor staan. Er is behoefte aan een gymnastieklokaal en waterclosets voor de benedenlokalen. School H. In dit gebouw wordt dés Woensdags middags in lokaal 2 zangonderwijs gegeven. Des Zaterdags wordt in 4 lokalen les in handenarbeid ge geven en des Zondags wordt in enkele lokalen Zondags school gehouden. Verder houdt de landstorm op Dinsdag- en Vrijdag avond oefeningen in het gebouw. School I. In dit gebouw ontbreekt eveneens een goede gelegenheid voor geneeskundig onderzoek en een apart lokaal voor lichaamsoefeningen. Verder is er geen geschikt terrein waar de leerlingen der hoogste klasse kunnen spelen. De ruimte van het portaal aan de oostzijde der school is te klein voor het dagelijksch verkeer van de 200 leerlingen en er is geen voldoende berging voor kleedingstukken. Het 13e lokaal is onvoldoende verlicht, terwijl de privaten dikwijls een onaangename lucht verspreiden. Het gebouw waarin de Chr. School voor M. U. L.O., wordt des avonds gebruikt voor de Chr. Normaallessen. 6 lokalen zijn in het gebouw aan het Oude Wand, 2 in de school aan de David Evekinkstraat en 1 in het gebouw Paardenwal 39. Herbouwing van de school en daarmede vermeerdering van het aantal lokalen tot 11 is zeer gewenscht. In het gebouw van de Chr. School voor L. O. wordt des Zondags in 3 lokalen Zondagsschool gehouden. Het gebouw verkeert in uitstekenden staat. Het ge- Bijlage E. 9 bouw voor de R. K. Meisjesschool is het eenige school gebouw dat centrale verwarming heeft. Bibliotheken. Waar een bibliotheek is wordt daarvan een druk gebruik gemaakt. Het Hoofd van school H zou de bijdrage daarvoor van f 25 op f 50 gesteld willen zien. Schoolmeubelen en Leermiddelen. In 't algemeen kan de toestand daarvan gunstig ge noemd worden. Toch dient op een en ander de aan dacht gevestigd wat hieronder volgt: In school A/B/C is het zeer noodig, dat de banken uit lokaal 5a en 5b geverfd worden. In E voldoen de meeste banken niet meer aan de eischen, die daaraan voor het schrijfonder wijs gesteld moeten worden. Dit is voor die in lokaal 3 van school F ook het geval. Door het overbrengen van veel goede schoolbanken uit school O naar het gebouw in de Waterstraat en daarvoor terugbrengen van minder goede is de toe stand niet in orde. Zulks is ook het geval met de leermiddelen uit het zesde leerjaar en vooral wand kaarten en natuurkundige instrumenten. Voor de herhalingsschool in school E zijn grootere banken gewenscht en dienen lees- en rekenboeken vervangen te worden. Schoolvergaderingen. De schoolvergaderingen hadden geregeld plaats.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 155