Bijlage E. 6 Hei Hoofd van school A/B/C wenscht dat de aanvragen voor nieuwe leermiddelen in korteren tijd dan het heele of halve jaar mag geschieden en vooral dat de leverantie van brandstof vlotter plaats heeft. Schoolgebouwen. Het onderwijs ten behoeve van school A/B/C wordt in 2 gebouwen gegeven. In het gebouw aan de Lom- bardsteeg is ook de Handelsschool ondergebracht, terwijl in het gebouw aan de Van Tilstraat des avonds een lokaal gebruikt wordt voor het geven van Tuin- bouwonderwijs. In de vroegere school B/C zijn de lokalen zeer ongelijk van grootte en klein en zeer gehoorig in de vroegere school A. De' retirades zijn zeer primitief en enkelen zijn op aandrang van den schoolarts buiten gebruik gesteld. De indeeling in meisjes- en jongensretirades evenals de plaatsing voldoet niet meer aan het desbetreffend Kon. Besluit. Een nieuwe school is zeer noodig. Het gebouw voor school D wordt ook gebruikt voor de Rijks Normaallessen en voor een Zondagsschool. Er werden waterclosets aangebracht en een der lo kalen voor natuurkunde en een ander voor teekenen ingericht. Bij sommige winden is er last van rook ondanks de verhooging van schoorsteenen. Aan het gebouw van school E is eene groote ver betering aangebracht door het bijbouwen van een spreek- en dokterskamertje evenals door het aanbrengen Bijlage E. 7 van een vulkachel in den corridor waardoor nu het onderwijs in vrije- en ordeoefeningen ook in den winter kan gegeven worden. Het blijft gewenscht de Berkel achter de school te overbruggen om daardoor het speelterrein op den Boompjeswal gemakkelijk te kunnen bereiken. Het zou aanbeveling verdienen om alle lokalen van gaslicht te voorzien. In den winter n.l. ondervindt het handwerk- onderwijs door gebrek aan licht groot nadeel. In 2 lokalen zou de kolomkachel door een vulkachel ver vangen moeten worden, terwijl er eene groote verbe tering zou komen wanneer de kachels en pijpen in de Paaschvacantie gereinigd werden. Lokalen zijn in ge bruik voor een Zondagsschool, voor een cursus tot opleiding van onderwijzeressen voor de bewaarscholen en voor een cursus in Tuin- en Plantkunde. School F. In dit gebouw is een lokaal in gebruik voor catechisatieonderwijs. De ventilatie is zeer ver beterd door het aanbrengen van klep- en draairamen in het le en 4e lokaal. Het Hoofd zou gaarne een lokaal aangebracht hebben voor het geneeskundig onderzoek, tevens dienst kunnende doen voor het houden van schoolvergaderingen, voor ontvangkamer en voor administratie van het Hoofd. Er zijn een paar nieuwe kachels noodig. School O. Hiervan zijn 4 lokalen voor eene Zondags school in gebruik. De lokalen verkeeren in goeden toestand. In 't algemeen kunnen ze voldoende ver warmd en geventileerd wordenalleen bij erge kou laat de verwarming in sommige te wenschen over, terwijl enkele benedenlokalen aan de straat vaak gebrek r "2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 154