Bijlage D. 36 bij lief Lager Onderwijs genoten worden en de salarisverordeningen van Hoogere Burgerschool en Gymnasium, met welke inrichtingen van onderwijs, de Handelsschool toch op één lijn gesteld kan worden, reeds in de eerste helft van 1919 aan een herzie ning werden onderworpen. Programma. De regeling, getroffen met het oog op de besparing van brandstoffen, waardoor de Zaterdag geheel vrij kwam en op Woens dagmiddag les gegeven moest worden, bleef van kracht tot 29 April, het einde der Paasch- vacantie. Gelukkig behoefden in den nieuwen cursus geen maatregelen uit dien hoofde genomen te worden. Gebouw. Door de uitbreiding der school bij het begin van den nieuwen cursus moesten 2 klasselokalen van school A in gebruik ge nomen worden, wat door de vcreeniging van school A met school B/C mogelijk was. De Handelsschool beslaat nu met haar 4 klassen de geheele bovenverdieping van het gebouw. Een kamer voor den directeur werd op deze verdieping in orde gebracht. In het naluurkundelokaal werd voor het Scheikunde onderwijs een zuurkast voorzien van een electrischen ventilator geplaatst. In verband hiermede werd het gebouw aange sloten aan den electrischen kabel. Het onderwijs in de klasselokalen, die aan de straatzijde liggen, ondervindt nog steeds Bijlage D. 37 grooten last van het straatrumoer. Dit zou o. i. voor een groot deel te verhelpen zijn door het aanbrengen van een hout- of as- phaltbestrating voor de school. Leermiddelen. Aangeschaft werden voorliet onderwijs in: Natuurwetenschappen: 1 kwikbarometer. 1 metaalbarometer. 1 winkel-microscoop. Leerboek der Plant kunde door Dr. O. Sclimeil. De Dieren in hun om geving, 12 platen en 12 bijplaten, door J. W. Boerman en K.M.Knip. Instrumenten benoo- digd voor hetscheikun- de onderwijs. Stenografie: Een stop-watch. Eenige kaarten en na tuurkundigeinstrumen ten, die met het oog op den lagen marken- koers in Duitschland besteld werden, waren v op het einde van het jaar nog niet ontvan gen. WarenkennisDoor bemiddeling van de Zutphensche Han- delsvereeniging mocht

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 148