Bijlage B. 28 in die wet op te nemen regeling betreffende de daaruit voortvloeiende kosten. De Commissie voldeed niet aan bet verzoek der Gezondheidscommissie te Brielle om hare bovengenoemde voorstellen bij den Minister te ondersteunen, om reden de noodzakelijkheid dezer wijzigingen der Ge zondheidswet, haar, in verband met haren werkkring, niet voldoende was gebleken. Bij schrijven van 20 Januari, ontving de Commissie van Burgemeester en Wethouders bericht, dat het door den Raad in zijne vergadering van 2 December 1918 vastge stelde plan tot herziening en wijziging van het plan van uitbreiding dezer gemeente door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd. Het advies der Commissie over het hierop betrekking hebbende ontwerp werd in het vorig jaarverslag vermeld. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Zutphen, in het belang der Volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1919, is als Bijlage VIII aan dit verslag toe gevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De Gezondheidscommissie te Hoorn richtte een schrijven tot den Minister van Onderwijs, enz., waarin zij de wen- schelijkheid betoogde, dat vooral op de lagere scholen aan de gezondheidsleer eene plaats mocht worden ingeruimd. Bijlage B. 29 Met toezending van een afschrift van dit schrijven werd de Commissie uitgenoodigd, in een brief aan den Minister hare instemming met dit voorstel te betuigen. Naar aanleiding der behandeling van dit onderwerp op het Gezondheidscongres in 1916 te Leeuwarden gehouden, besloot de Commissie hieraan geen gevolg te geven. Van den Minister van Arbeid ontving de Commissie eene circulaire, waarin deze haar verzocht, bij het geven van opdracht voor het verrichten van druk- en bindwerk, reke ning te willen houden met den inhoud van eene, daarbij in afschrift overgelegde beschikking, ten behoeve van den dienst van zijn departement en van de daaronder ressor- teerende colleges en ambtenaren genomen. In genoemde beschikking werd bepaald dat door of vanwege het Depar tement van Arbeid, enz. de uitvoering van druk- en bind werk aan geen andere werkgevers in het drukkers- of bin- dersbedrijf zou worden opgedragen, dan aan hen die ge bonden waren door nader aangeduide collectieve arbeids overeenkomsten. Het bleek de Commissie dat de naam der firma, die geregeld drukwerk voor haar uitvoerde, voorkwam op de bij de circulaire overgelegde lijst van werkgevers, door de bedoelde collectieve arbeidsovereenkomst gebonden. Behandeld en vastgesteld in de openbare vergadering van de Gezondheidscommissie te ZUTPHEN, den 26sten Februari 1920. D. MOLENAAR, Voorzitter. J. C. GOLDENBERG, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 117