Bijlage B. 2 in het bijzonder belast zal zijn met de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende besmettelijke ziekten en met de zaken rakende de hygiëne van water, bodem en lucht, alsmede dat genoemde Inspecteur voorloopig ge vestigd is te Nijmegen. Gedeputeerde Staten gaven daarna, bij schrijven van 26 Februari aan de Commissie kennis, dat aan den Inspecteur der Volksgezondheid C. H. W. Drenth, arts, met ingang van 24 Januari 1919 de gemeente 's-Hertogenbosch als standplaats was aangewezen. Aan den heer H. W. A. Behrens bleef opgedragen het twee-maandelijksch onderzoek van het water der gemeente- waterleiding, terwijl door den heer Dr. J. Oudenampsen eenige monsters melk werden onderzocht. Andere onder zoekingen hadden dit jaar niet plaats. In dit jaar werden geen deskundigen uitgenoodigd tot het deelnemen aan vergaderingen (Art. 25 Gez. Wet). B. Huishoudelijke Zaken. Er zijn in het jaar 1919 gehouden 10 gewone vergade ringen en eene openbare vergadering. Alle vergaderingen hadden plaats ten gemeentehuize de gewone vergaderingen op 30 Januari, 27 Februari, 27 Maart, 24 April, 22 Mei, 26 Juni, 31 Juli, 25 September, 30 Octo ber en 18 December en de openbare vergadering op 27 Februari. De vergadering van 27 Maart werd bijgewoond door den Inspecteur Dr. G. Romijn. Het verslag van de handelingen en bevindingen der Commissie over het jaar 1918 werd vastgesteld in de ver- Bijlage B. 3 gadering van 27 Februari en toegezonden aan Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, den Commissaris der Koningin in Gelderland, het gemeentebestuur van Zutphen, den Centralen Gezondheidsraad, den Hoofdinspecteur en de Inspecteurs van de Volksgezondheid, het Centraal Bureau voor de Statistiek, alle Gezondheidscommissiën, eenige instellingen en vereenigingen en belangstellende personen. Ook in dit jaar werd door den Hoofdinspecteur geen vergadering belegd van voorzitters van Gezondheidscom missiën in Gelderland. Als afgevaardigde der Commissie heeft de heer C. Bijl het 24e congres voor openbare gezondheidsregeling, ge houden te Groningen op 29 en 30 Augustus 1919, bijge woond. De onderwerpen die in behandeling kwamen waren 1. Bespreking van het ontwerp van wet tot regeling van het staatstoezicht op de volksgezondheid, in te leiden door den heer Mr. J. Kruseman. 2. Bespreking van de practijk der huurcommissiewet, in te leiden door de heeren J. H. Faber en M. J. Th. Vas Dias. In de vergadering der Commissie van 30 October werd door den afgevaardigde een uitvoerig verslag van het be handelde uitgebracht. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1919 was vastgesteld op een totaal bedrag van f 1600. ten laste der gemeente kwam daarvan een bedrag van f 1200.— (bijlage III). De rekening en verantwoording over het jaar 1918 werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1919 | | pagina 104