168 deeld of nog te verdeden liggen, bestaan hier nieten evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzande- rijen aan. Toestand van den veestapel. Paarden en Paardenhandel. Paardenziekten kwamen niet voor. De paardenhandel is hier van weinig beteekenis. De prijzen der verkochte paarden waren zeer hoog. Rundvee. Handel In vee, melk, boter en kaas. Ziekten onder den veestapel kwamen bijna niet voor, alleen uierziekte doch zeer sporadisch. Met de rasverbetering blijft men voortgaan. Er werd dit jaar wegens de distributie, weinig vee aan de markten aangevoerd. De prijzen van melk- en slachtvee waren zeer hoog. In het voorjaar was de prijs van de boter ook zeer hoog; later werden de prijzen door de regeering vast gesteld. Zoo ook die van de melk, die na November aan de fabrieken moest worden afgeleverd. Een karnverbod werd daarna ingevoerd. Kaas wordt in deze gemeente niet bereid. Schapen en Schapenhandel. De schapenhandel is in deze gemeente van weinig beteekenis. Door de regeering werden schapen aan- 169 gekocht voor de slachting, om, ter vervanging van andere vleeschsoorten, voor consumptie te dienen. Gelten en bokken. Deze worden meestal door de landbouwers gehou den. Het ras is de laatste jaren zeer verbeterd. Varkens. Tengevolge van de schaarschte aan krachtvoeder, werden er weinig varkens voor den handel gemest. Deze moesten aan de regeering worden afgestaan, behalve de varkens, die voor eigen gebruik door de landbouwers mochten worden gemest. Hiervoor waren slachtvergunningen noodig, waarbij werd bepaald, dat het vet moest worden ingeleverd. In verband met het gebrek aan voeder werden er weinig varkens gefokt. De biggen waren over het algemeen zeer duur. Ziekten kwamen niet voor. Van rasverbetering werd dit jaar weinig werk ge maakt. a. Paarden. Dekhengsten Ruinen Merriën Veulens 0 155 129 30 Totaal 314

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 86