166 Uitgestrektheid der gronden. Alge me ene opmerkingen omtrent tuinbouw bloemisterij en boomkweekerij. De verzending der producten kon per tram en spoor, soms met groote moeite en belemmeringen plaats vinden naar de omgeving en naar de fabrieks plaatsen in Twente en Duitschland. De meestgebruikte kunstmeststoffen voor den tuin bouw alhier zijn, o.a.chilisalpeter, superphosphaat, zwavelzure ammoniakpatentkalikalizout, ammoniak- super phosphaat, guano, beendermeel en kalkmergel. 167 Ingevolge de distributieregeling van meststoffen konden maar kleine hoeveelheden worden toegewezen. De uitzaaiing der kunstmeststoffen geschiedt met den kunstmeststrooier en uit de hand. Ook gebruikt men voor den tuinbouw, compost, beer en stalmest, en voor de weilanden, ammoniak- super phosphaat, patentkali, chilisalpeter, superphos- phaat, kalizout, guano, beendermeel en kalkmergel. Ook werd voor bemesting gebruikt paardemest en ier. De koolsoorten zooals roode-, savoije-, bloem- en spruitkool leverden een zeer goede opbrengst op. De uitkomsten der bloemkweekerijen waren vrij goed. Er werden veel bloemen uit de kweekerijen verzon den naar omliggende plaatsen en Twente, afgesneden bloemen naar plaatsen in Holland en Groningen. De bloemkweekerijen beslaan een oppervlakte van 7,71 H A. De toestand der boomkweekerijen, welke eene uit gestrektheid beslaan van 2 H.A., was gunstig. Houtteelt komt in deze gemeente niet voor. De toe stand van het houtgewas was gunstig. De iepenspintkever kwam hier en daar nog spora disch voor. De voornaamste houtgewassen zijn iepen, essen en wilgen; de wegen worden beplant met Amerikaansche eiken, iepen en linden. De beplanting geschiedt deels voor rekening der gemeente, deels voor rekening van het rijk. Marke- of gemeentegronden, die vroeger zijn ver- Bouwland Blijvend grasland (wei- en hooiland) Tuinen, met inbegrip vnn boomgaarden voor eigen gebruik Wairaoezerijcn voor den handel Oppervlakte, gebruikt voor de teolt vau tuinbouwzaden ld. gebruikt voor de ooftteclt voor den handel (bessen, boomgaarden, druiven, enz.) Boomkweekerijen Bloemkweekerijen Totaal tuingrond Eiken hakhout Ander hakhout Opgaand loofhout X)ennonbo8schen Griend, twijg- of rijswaardenhout Totaal boseli 90,52 H.A, 175,80 608,10 110,92 4,50 Biet- en biezenland Kwelders, Schorren, aanwassen en slikken Vergraven grond, moeras, strand en water Veld- en spoorwegen Onbelastbare eigendommen Erven van gebouwen en lustplaatsen 4, 11,12 28, - 39.53 105,02 65,— Totaaloppervlakte der gemeente 1151,99 V

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 85