162 hoog in prijs. De oorzaak lag hoofdzakelijk hierin, dat op de veiling veel voor het buitenland werd verkocht. De koolsoorten waren, wegens de groote opbrengst iets lager in prijs dan het vorige jaar. Vruchtenteelt. De teelt van appels en peren was dit jaar slecht. Ook zomervruchten waren er weinig en hoog in prijs. De peren werden verkocht voor f 15, tot f 30, per H.L. en de appels voor f 10,— tot f 25, Kweekerij en vruchtboomen. De kweekerijen waren dit jaar goed. De prijzen der polgewassen en losse bloemen uit de bloemisterijen waren hoog. De prijzen der heesters waren minder hoog, wegens de geringe verzending en aanplantingen.' het gewas van de vruchtboomen had dit jaar veel te lijden van de appelbloesemkever en ook van de luis, zoot'af vele vruchten onrijp afvielen. Houtteelt. De houtteelt was dit jaar goed. Er werden zeer hooge prijzen voor boomen besteed. Ontginningen. Daar er geen woeste gronden aanwezig waren hadden ontginningen niet plaats. 163 Door omscheuring en het afgraven van hooge weiden werden enkele gronden verbeterd. De uitkomsten daarvan waren zeer gunstig en brachten ruim f 250,per H.A. op. Opmerkingen aangaande Pluimgedierte. Wegens gebrek aan voederartikelen voor het pluim gedierte werden er veel kippen geslacht, die voor hooge prijzen van de hand werden gedaan. Er werden weinig kippen ter markt aangevoerd. De kippenfokkerij was van weinig beteekenis. De eieren werden tegen hooge prijzen verkocht, totdat vanwege de regeering een maximumprijs ad 14 cent per stuk, werd vastgesteld. Na November was de handel weder vrij, doch de uitvoer verboden. De prijzen liepen toen op van 20 tot 35 cent per stuk. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk lief hebberij. De opbrengst aan honing viel dit jaar niet mede, waardoor de prijzen zeer hoog waren. Maatschappijen, genootschappen, enz. ter bevordering van den Landbouw. De afdceling ZutphenWarnsveld van de Geldersch Overijsselse/ie Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25en April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 83