158 ruim 2 H.A. weiland gescheurd en met haver bezaaid, waarvan de opbrengst goed was De laat gezaaide haver had van het drooge koude weer in Juni veel geleden en tijdens het oogsten van de vele regens. De verbouwde soorten waren Probsteijer-, Zege-, en Goudenregenhaver. Enterzaaizaad was ook dit jaar tengevolge van de sluiting der grenzen voor dit artikel niet te krijgen. De opbrengst van het stroo was mid delmatig. Boekweit. Er werd maar 9 Are boekweit verbouwd, dat groo- tendeels mislukte. Boonen. Slechts 0.40 H.A. werd met veld-, waalsche-, wier-, paarden- en duivenboonen beteeld. Deze boonen werden voor veevoeder bestemd. De opbrengst was vrij goed. Erwten. Ook de beteelde oppervlaktevan erwten, die droog geoogst worden, was slechts 25 Are, waarvan de opbrengst op 25 H.L. per Are kan gerekend worden. Niet alleen werden deze erwten voor eigen gebruik gebezigd, doch een gedeelte moest bij de regeering worden ingeleverd. 159 Stamboonen. De met stamboonen beteelde oppervlakte bedroeg 6.94 H.A. De opbrengst hiervan bedroeg gemiddeld 26 H.L. per H.A. Door het koude weer in de maanden Juni en Juli bleef het gewas klein. De opbrengst en de kwaliteit was zeer goed. In gedroogden toestand moest ook dit gewas, voor zoo ver het niet voor eigen gebruik bestemd was, voor de distributie worden afgestaan. Aardappelen. De aardappelenteelt was dit jaar ongeveer gelijk aan dat van het vorige jaar. De opbrengst was minder. Tengevolge van het langdurig natte weer in den herfst trad de aardappelziekte in vele soorten sterk op, vooral in de Roode Star. Voor eigen gebruik mochten de verbouwers hunne aardappelen houden, de overige echter moesten tegen maximumprijs worden beschikbaar gesteld voor de distributie. Suikerbieten. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet ver bouwd, alleen voederbieten. De opbrengst hiervan was vrij goed.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 81