110 buiten, belangeloos door zang, tooneelspel of voordracht hun dankbaar auditorium eenige uren van verpoozing en vermaak verschaften. De Christelijke feestdagen werden op toepasselijke wijze gevierd en vooral het daartoe bijzonder geëigende Kerstfeest verschafte den patiënten een aangenamen avond. Gebouwen. In het Gasthuis, het ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen goed onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. Boerenerven en Landerijen. De buitenbezittingen werden naar behooren onder houden; verschillende noodzakelijke onderhoudswerken werden uitgevoerd. De volgende grondverbeteringen vonden plaats: Aan beide zijden van den weg bij het Rondekamps- bosch onder Vorden, tegen de Voort onder Voorst en vóór Klein Mensink onder Harfsen zijn strooken grond omgezet en beplant met eiken heesters. Op het Emsbroek onder Harfsen is een perceel boschgrond omgezet en tegen de Voort onder Voorst een perceel heidegrond, dat voor weiland zal worden aangelegd. Aan den weg tegen Coersel onder Harfsen zijn beuken boomen gehakt die gedeeltelijk door eenige patiënten met behulp van twee arbeiders aan kachel hout zijn gezaagd. 111 In de Rammelweide onder Warnsveld is een sloot gegraven en een duiker gelegd voor afvoer uit de daar aanwezige laagten. De doornenheg in de Ram melweide en een gedeelte van die in de Hoedenma- kerswaard onder Voorst zijn uitgehakt en doorgebonden. Het akkerbosch „de Gafferije" onder Voorst, groot 6.75.00 H.A. is voor het in den grond aanwezige hout omgezet. Die boschgrond zal thans in perceelen publiek verpacht worden. Achter het Hummel onder Warnsveld is een akker- boschje voor het in den grond aanwezige hout omgezet en voor Scheperkamp is een akkerheg en bosch om gezet en zijn de stobben gekloofd voor gebruik in het Gasthuis. Het akkerhout op een kamp en in het Nieuwe bosch bij Hilverdink onder Vorden, op den Grooten kamp van Groot Mensink onder Harfsen en op Baltinkenk onder Almen is gesnoeid en geschild. Het hakbare brandhout is gehakt, de jonge dennenbosschen zijn uitgedund en van dood hout gezuiverd, het hout is verkocht. De twijg in de Lage Koeslag is gesneden, de water leidingen en wegen zijn in een schouwbaren staat opgeleverd. Voor de bakkerij in het Gasthuis zijn de daarvoor benoodigde takkenbossen gebonden. In de kweekerijen is het plantsoen schoongemaakt, de boomen in de bosschen en langs de wegen zijn, waar dit noodig was, gesnoeid en alle landerijen en bosschen zijn in goeden staat onderhouden. Verder is door eenige patiënten met behulp van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 57