102 HOOFDSTUK VI a. Medische Politie. a. Toestanden, welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Wat de regeling van den ontsmettingsdienst betreft, wordt verwezen naar het verslag, dat als bijlage Na. hierachter is afgedrukt. Zie verder de hierachter als bijlagen afgedrukte verslagen ten opzichte der volkshuisvesting (bijlage A.), het verslag der gezondheidscommissie (bijlage B.), de verslagen der commissie inzake de waterleiding en de gemeente-reiniging (bijlagen L. en N.). b. ticcrschcnde ziekten. In 1918 kwamen voor 1 geval van febris typhoïdea, 45 gevallen van roodvonk, 34 van diphtheritis, van typhus en 1 geval van dysenterie. Gezorgd werd dat riolen en uitmondingen van grach ten geene schadelijke uitwasemingen konden verspreiden. c. Begraafplaats. In deze gemeente bestaan drie begraafplaatsen, n.l. een algemeene begraafplaats aan den Warnsveldschen- weg, een bijzondere begraafplaats voor Roomsch-Katholie- ken, aan den Warnsveldschenweg, en een bijzondere begraafplaats voor Israëlieten, aan den Vierakkerweg. 103 Het volgende aantal lijken werd in het afgeloopen jaar op de begraafplaats ter aarde besteld a. Op de algemeene begraafplaats 274 b. begraafplaats voor Roomsch-Katholieken 71 c. Israëlieten Totaal 353 De begraafplaatsen verkeeren in goeden staat en voldoen aan de behoeften. d, Qast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigen gestichten. Aan het door provisoren van het Oude- en Nieuwe Gasthuis ingediende verslag over 1918 wordt het volgende ontleend. Ziekenhuis. Behalve de directrice bestond het verplegend perso neel uit eene hoofdverpleegster en 14 verpleegsters. Aan het hoofd der huishouding stond eene huishoudster. In het ziekenhuis, inbegrepen het daarbij behoorende lazareth, werden gedurende 1918 verpleegd 300 man nen en 301 vrouwen, totaal 601 patiënten met 14862 verpleegdagen. Van deze 601 patiënten werden ingevolge artikel 20 van het reglement 143 mannen en 153 vrouwen, te zamen 296 patiënten, met 8398 verpleegdagen, gratis verpleegd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 53