98 8. de brug over de binnengracht tusschen de Boompjeswal en de Polsbroek 9. de Diezerbrug 10. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 11. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 12. de Berkelbogen 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 14. de brug of duiker in den Buitensingel 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik 17. de groote brug over de beek bij de weide Helbergen 18. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen 19. de Oostveensche brug; 20. de brug in den weg naar Tonden 21. de duiker in den landweg naar het Galilee; 22. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 23. de drie duikers in den Vierakkerweg. De bruggen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in voldoenden toestand. De Noorderhavenbrug werd van een nieuw eiken houten onder- en bovendek voorzien. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Bij besluit van den Gemeenteraad van 9 April 1918, werden Burgemeester en Wethouders gemachtigd over te gaan tot rooiing van 17boonienaan de Berkelkade. 99 Na gehouden inschrijving werden de 754 iepen- boomen op den Marsch verkocht aan de N. V. Hupkes Houthandel te Ellecom voor de som van f 58,888,—. De in 1917 gerooide 278 iepenboomen aan den Marschweg werden vervangen door populieren. In verband met de verbetering van den Stationsweg werden aldaar 13 witte kastanjes geplant. In 1918 was de opbrengst van top en snoeihout f 1473.99. Dijken en Waterkeeringen. De toestand, waarin de dijken en waterkeeringen verkeeren, is goed. De zomerdijk langs de weiden „de Elshorsten" en een gedeelte der Marschweiden, alsmede de zomer kaden langs de Berkel en den Beugelwaard waren tijdens den hoogen waterstand, tengevolge van den golfslag, op enkele plaatsen stuk gedreven. De be schadigde gedeelten werden met vetten grond aange vuld, met graszoden belegd en vastgeklopt. Kleine herstellingen, welke bestonden in het aanvullen der taluds met vetten grond, het afdekken daarvan met graszoden en het aanbrengen van verhoogingen op enkele plaatsen, werden aangebracht aan de zomer kaden langs het Lijnpad, de Rijswaard op het Hel bergen en den Vliegendijk. De onderhoudskosten bedroegen f 555,64'/2. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar behooren onderhouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 51