96 Kaden en Loskraan. Het onderhoud van de verschillende kaden met bijbehoorende remmingswerken en de daarbij behoo- rende ijzeren trappen werden zoogoed zulks mogelijk was onderhouden. Aan de Vischpoorthaven werd het remmingswerk onder bijlevering van 5 stuks eiken welpalen over een lengte van 40 M. hersteld. Kribben. Aan de krib- en beslagwerken langs den IJssel werden over eene lengte van 180 M. de noodige herstellingen, vernieuwingen en versterkingen aange bracht. De 5 kopkribben op den Marsch, waarvan de puinbestorting voor een deel door den golfslag was afgeslagen, werden, ter gelegenheid van een zeer lagen waterstand van den IJssel, opnieuw met puin aangevuld. Het kribwerk langs de Polbeek had zeer weinig geleden en behoefde daarom maar weinige herstel lingen. In aansluiting met de in het vorige jaar uitgevoerde kribwerken langs den linker IJsseloever tegen het lijnpad, bij de weide „de Hooge Waard", werd dit- jaar over eene lengte van 130 M. een geheel nieuwe oevervoorziening gemaakt. Hiervoor waren noodig 2000 bossen kribhout, 1600 kribpalen en 1800 tuinlatten. Voor het onder profiel brengen van het talud, onder eene helling van 5 op 1, werden gebruikt 97 140 M3. grond en voor bekleeding en versterking van het geheele kribwerk 150 M3. steenpuin. Het in het vorige jaar gemaakte kribwerk bleek hecht en sterk en zal, nu vanwege den Rijks-Waterstaat op deze plaats kopkribben in de rivier werden gelegd, in het vervolg minder van den sterken stroom hebben te lijden. Langs de Berkelwandeling werd, bij de weide „de Leeuwerik", kribwerk en een zinkstuk van rijshout gemaakt ter versterking der taluds. Voor het onder profiel brengen der taluds was benoodigd 50 M3. grond en voor de versterking 500 bossen kribhout, 400 palen en 400 tuinlatten. De overige krib- en beslagwerken verkeeren over het algemeen in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1522,671/-2- Ten behoeve van de gemeente-gasfabriek en water leiding werd nog krib- en beslagwerk langs het kanaal van de gasfabriek over eene lengte van 58 M. en bij het Pompstation van de waterleiding over eene lengte van 80 M. gemaakt. Bruggen en Duikers. 1. De IJsselbrug 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade; 3. de Marschpoortbrug 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze 5. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat 6. de brug over de binnengracht bij de Laar straat 7. de brug over de binnengracht bij de Halvemaan- straat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 50