92 4. de sluis op den Marsch in de Hel 5. de twee sluizen in de Binnengracht; 6. het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de waterkee rende duiker tusschen de Berkel en de gracht angs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij Wigma n, dienende tot spuiïng der gracht om het ziekenhuis; 8. de stuw tusschen de Berkel en de hoofdgracht achter school H 9. de waterkeerende duiker in de Noorderhaven straat in den afsluitput van den duiker naar den Goenensparkvijver 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschenweg, van de gronden op het Galilee, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen"- de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Devenlerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater; 1 het sluisje in den zomerdijk van den Emmerik- schen weg in gemeenschap met Henny c s 13. de stuw (rooster) in het riool achter het Gasthuis >ii de gedempte gracht tusschen den spoorwea en het terrein verpacht aan het Oude-en Nieuwe Gasthuis 93 14. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkeloverwelving 15. de stuw of keersluis in den mond der oude haven achter de hoogere burgerschool; 16. de afsluiting van de duikers in de Onderlaatsche en in de Vierakkersclie laken in den Buitensingel en den Emmerikschen weg 17. de schotbalken in den Emperduiker 18. de stuw in de Spoorgracht bij den Deventerweg 19. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandtbrug, dienende tot liet onder water zetten van een gedeelte van de weide „de Groote Koppelen" en de afvoerduiker van de weide door een greppel in verbinding met de Polbeek. De verschillende sluizen en stuwen werden behoor lijk onderhouden. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan den Rijkspeilschaal aan de ljsselkade en zijn op den hierbijgaanden staat vermeld, waarbij blijkt dat gedu rende 272 dagen liet water beneden den middelbaren rivierstand bleef. Al kwamen betrekkelijk lage standen voor toch behoefde de scheepvaart niet stil te liggen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 48