90 e onderhoud van de overige wegen bestond voornamelijk m het opronden, het geregeld slechten der sporen en het verharden met puin en sintels. In het geheel was daarvoor noodig 30 Ml geklopte puin, 40 M3. steenpuin en 180 M3. sintels. De steenpuin werd verkregen van de stortplaats, de sintels van de gasfabriek en waterleiding. De onderhoudskosten hebben bedragen f 914, Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoongehouden en zooveel mogelijk doorgespuid De waterleidingen en beken, in onderhoud bij den dienst gemeente-landerijen, zijn de volgende De Oude IJssel, de Hoendernesterbeek, de Voor- s ondensche beek, de Oekensche beek, de Polbeek de Helbergerbeek, de Onderlaatsche laak of Warkensché beek de Vierakkersche beek, de laak over den Marsch en die over de Uiterwaarden, alsmede de laken en uitwateringen buiten de voormalige Lare-, Spittaal- en Nieuwstadspoorlen en die op den Overmarsch. Zij verkeeren over het algemeen in goeden toestand, en gedeelte van de Voorstondensche beek, van de r olbeek langs de weiden de „Elshorsten" en van de Vierakkersche beek door de weiden de „Qroote" en „Kleine Moesmate" werden te zamen over eene lengte van 2300 M. uitgediept, waar noodig verbreed, en&de taluds met blokzoden opgezet en verder onder profiel gebracht. 91 Voorts werden nog uitgediept en onder profiel gebracht over eene lengte van 2000 M. de laken en uitwateringen in de Kijfsdijken, die van de Oroote Koppelen en de laak door den Zwartinkhorst en de Tichgelkuilen. Op enkele plaatsen werden van de laak in de Oroote Koppelen de oevers versterkt met krib werk, waardoor een betere, afdoende afwatering werd verkregen. De reeds in 1917 versterkte oevers van de 1 olbeek lano-s de Polweiden en van de laak langs de Weezen- rocd hielden zich goed. Het verzakken der oevers is geheel tot stilstand gekomen. De overige beken en uitwateringen werden voor het meerendeel driemaal gesneden en schoongemaakt, waardoor de afwatering der aangrenzende en boven liggende gronden niets te wenschen overliet. De 9 stuwen werden goed onderhouden en voor zoover noodig vernieuwd en hersteld. De afwaterings duiker in de weide „de Droge Jan", bij de Voorston densche beek, werd van een geheel nieuwe afsluiting voorzien. De onderhoudskosten van genoemde beken, water leidingen en stuwen bedroegen f 1790,50. Sluizen en Stuwen. Deze zijn de volgende 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 47