80 Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het jaar 1918 werden 95 vergunningen verleend voor het bouwen of verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, waaronder 16 aanvragen voor geheel nieuwen bouw; 33 aanvragen voor het veranderen, uitbreiden of ver nieuwen van gebouwen 14 aanvragen voor aansluiting op het gemeenteriool, waaronder 5 voor een beerput met overstort op het gemeenteriool 32 aanvragen voor het aanbrengen van zonneschermen, bouwen van loodsen, plaatsen van uithangborden enz. Onder de geheel nieuwe gebouwen zijn begrepen de N. V. Tricotagefabriek v/h Wiegerinck Koch op het opgespoten terrein van het Coenenspark en den bouw van 42 woningen van „Ons Thuis" aan den Buitensingel. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 2 Juli 1918, werd een crediet van f 45,— toegestaan voor het maken van een rioolaansluiting in de Katten- havenstraat, ten behoeve der Centrale keuken. In het jaar 1918 werden 5 eigenaren, van perceelen die loozing van huis- en menagewater door open uitloopen op de straatgoot hadden, aangeschreven, deze in strijd met de verordening aanwezige uitloopen te doen vervangen door aansluitingen op het gemeenteriool. 81 Eén aansluiting op het gemeenteriool is ingevolge de aanschrijvingen gemaakt, terwijl 4 personen wel bereid werden bevonden de aansluitingen te maken, doch tengevolge van de tijdsomstandigheden en de daarmede gepaard gaande duurte der materialen, uitstel hebben gevraagd. In verband met een plaats gehad hebbende schoor steenbrand in een perceel aan de Wanne bleek, dat in den ouderwetschen schoorsteen geen ijzeren boezem plaat aanwezig was. Bij drie naast gelegen perceelen bleek dezelfde toestand te bestaan. In overleg met den beheerder der woningen J. Zwanen pol alhier, werden de schoorsteenen van de woningen Nos. 9, 11, 13 en 15 van boezem- platen voorzien. Van het perceel Oude Wand No. 49, bleek de borstwering van den voorgevel in slechten toestand te verkeeren. Het muurwerk was zoodanig gescheurd, dat gevaar voor de passage bestond. De eigenares van het perceel de Wed. Markus vertoefde in Amerika. Haar schoonzoon Joh. Lammers die haar belangen behartigde, heeft na aanzegging direct maatregelen getroffen om het gevaar te voorkomen. De kap die verschuiving veroorzaakte werd spoedig gestut, waarna de borstwering enkele dagen daarna geheel werd vernieuwd. In Mei 1918, werd Huurnink te Eefde eigenaar van de perceelen 162 tot 170 in de Groensteeg, aangeschreven de woningen die met ongedierte besmet waren te desinfecteeren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 42