74 5. school D aan den Tadamasingel 6. E in de Polsbroek 7. F in de Hoven 8. G in de Waterstraat 9. H aan den Louisesingel 10. I aan de David Evekinkstraat 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein; 12. de lokalen voor de rijksnormaallessen boven school G in de Waterstraat 13. de Hoogere Burgerschool met portierswoning in de Waterstraat 14. het gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning aan het 's-Gravenhof. De verschillende schoolgebouwen verkeeren in goeden toestand. De Handelsschool werd ondergebracht in het gebouw van school A. Voor de daarvoor noodige vertimmering werd bij raadsbesluit van 6 Augustus 1918 een crediet toegestaan van f 530,De vertim mering bestond uit het verplaatsen van een glazen wand van de beneden- naar de bovenverdieping, inbreken van eenigc deurkozijnen, het vergrooten van een der leslokalen, het maken van een privaat- en een urinoirinrichting. Het meubilair voor de Handelsschool werd geleverd door de Nederlandsche fabriek van schoolmeubelen en turnartikelen te Amersfoort. Geleverd werden 16 stuks rijksmodelbanken voor leerlingen van 13-14 jaar. 12 12-13 2 bordstellingen 75 2 Kaartenkisten 2 tafels met Iade, te zamen voor een bedrag van f 1536,40. De gordijnen werden geleverd door de firma Vergeer voor f 227,78. Van school H werd al het binnenhoutwerk van de bekapping van de overdekte speelplaats hersteld en geheel overgeverfd. Verder werden in 6 klassen in school G de banken, kasten en het verdere meubilair gerepareerd, het verf- werk hersteld en alles daarna geheel overgeverfd of gelakt. School D werd in October 1918 voor de komst der Fransche vluchtelingen ontruimd. Het meubilair werd tijdelijk ondergebracht in school H. Na het vertrek der Fransche vluchtelingen in December 1918, werd school D schoongemaakt, ontsmet en bijgeverfd. Al het meubilair werd voor zoover noodig gerepa reerd en opnieuw geverfd. Van het gymnasium werd het buitenverfwerk van de gevels aan het 's-Gravenhof in eigen beheer opnieuw geverfd. Bij aanbesteding van het buitenverfwerk aan het gymnasium en het binnenverfwerk van de bekapping van school H, bleek de inschrijving veel te hoog te zijn en werd het verfwerk in eigen beheer zorgvuldig en goedkooper uitgevoerd. Bij raadsbesluit van 4 Maart 1918 werd het terrein op den hoek van den weg naar Laren en de Leeuwerik laan aangewezen voor de nieuw te bouwen gecombi neerde school A/BC, voor welken bouw voorbereidend teekenwerk werd vervaardigd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 39