68 Aan het werk, op 5 April begonnen, kon tot 22 April geregeld doorgewerkt worden wegens den hoogen waterstand moest het van dien datum gedu rende ruim 2 weken blijven rusten. Het werk, op 8 Mei hervat, kon daarna den 4en Juni voleindigd en naar genoegen afgeleverd worden. In het geheel werd verwerkt, met inbegrip van vuil zand voor het dichtmaken van een sloot, 3000 M3. grond a f 0,40 of f 1200,—. Toezicht en hulp kostten f 286,50; voor huur en vervoer van draagbaar spoor werd f 270,— betaald, terwijl voor het scheuren van het grasland, eggen, bemesten, inzaaien met haver, uitplanten van zonnebloemen en pooten van boonen, f 240,werd uitgegeven, zoodat het geheel f 2096,50 gekost heeft. Dit bedrag vermeerderd met f 25,— voor het zaai- en pootgoed, maakt het totaal f 2121,50. De opbrengst der haver, boonen en zonnebloemen was tengevolge van den stuggen grond, die al reeds te laat klaar kwam, het droge, koude weer en het ongedierte, waarvan vooral de haver veel te lijden had, niet meer dan middelmatig en bedroeg f 275,—. Ondanks deze minder goede opbrengst is dus toch nog een rente van de verwerkte gelden verkregen van bijna 13%. De uitkomsten van de in het vorige verslag vermelde verbetering van den 4en kloot van den Nieuwen Rijs waard waren zeer goed. Was de opbrengst van haver en naweide van ruim 1 H.A. in 1917 f 295,— meer dan vroeger, dit jaar bedroeg de zuivere meerdere opbrengst van hooigras en naweide f 254,— meer dan voor de verbetering. 69 Overeenkomstig het werkplan tot aanleg van twijg waarden, werd in het najaar een begin gemaakt met het graven van slooten in het lage strooiselland van een gedeelte van blok No. 34 der Marschweide. Wegens den hoogen waterstand kon echter met het werk niet doorgegaan worden. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. het gemeentehuis; 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3. waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken gemeentereiniging, c- gemeentelanderijen, d. controle belastingen 3. het gebouw naast het gemeentehuis in gebruik voor kantoor distributiebureau 4. de woning van den concierge van het gemeentehuis 5. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militiezaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen in gebruik gegeven als lokaal voor een afdeeling van het distributiebureau, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den tweeden bode 6. de Boterhal met bijbehoorend waaggebouw, tijdelijk kosteloos aan het Rijk afgestaan tot huisvesting van militairen 7. de vischmarkt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 36