60 puin en afval. De steenpuin werd uitgezocht en op hoopen gebracht, om later voor verharding van wegen of bij kribwerk te worden gebruikt. De jonge peppels en wilgen werden, voorzoover zulks noodig bleek, gesnoeid, terwijl, behalve 120 stuks langs de Hoendernesterbeek, op eenige andere plaatsen jonge peppels werden geplant. Bij de inschrijving op 20 peppels in het Weerdslag, 13 wilgen langs den Groengrond bij den Tol op den Overmarsch, 1 iep in de Kijfsdijken en 5 essenboomen in de weide „de Stoven", was de hoogste inschrijver R. Cornegoor te Zutphen voor f 649,Deze inschrijving is gegund. Bij raadsbesluit van 16 September werd besloten de nog resteerende iepenboomen langs de Marschwegen, zijnde 780 stuks, te verkoopen. Wanneer deze eenmaal geveld en vervoerd zullen zijn, zal blijken welk een groote verbetering voor de omliggende bouw- en weilanden hierdoor zal ontstaan. De opbrengst van éénjarige twijg was hooger dan het vorig jaar. Het onderhoud van de doornenhagen in de weilan den vond geregeld voortgang. Langs de Kijfsdijken, de Hooge en Lage Waard op den Overmarsch, de Marschweiden, blok 9, 10, 11, 12 en 29, langs de weide „de Stoven" en het Zwanenvlot werden door nenhagen uitgehakt en ingebonden de totale lengte van deze bewerkte hagen bedroeg 2060 M. De afkomende doorns met het reeds vermelde snoeihout werden publiek verkocht. De toegangswegen tot de landerijen, de uit- en 61 overwegen in de verpachte wei- en bouwlanden, hooi en strooisellanden werden voortdurend geslecht en opgerond en, waar dit noodig bleek, met steenpuin en sintels verhard. De duikers in de landerijen, onder overwegen en keerdammen, werden geregeld nagezien en onderhou den. Op verschillende plaatsen werden oude, versleten houten duikers vernieuwd of vervangen door nieuwe cementen duikers. De houten bruggen over de beken en laken werden, voorzoover noodig, vernieuwd en geteerd. De afrikkingen langs de Marschweiden, de koeweiden op het „Helbergen", de Varkensweide, de Weezenrooi en Beugelwaard, alsmede de hekken van die weiden, werden goed onderhouden en op enkele plaatsen vernieuwd. De verdeeling van de weide het „Helbergen" in 3 blokken voldeed uitstekend. De „Bedekte Weg" langs de buitengracht was ook dit jaar weer noodig voor koeweiden. Het Erve den Brink werd goed onderhouden. De pomp in de keuken werd naar buiten verplaatst, waardoor tevens een gelegenheid werd geschapen voor het drenken van vee in de stallen. De bemesting van hooiweiden kon niet in gewenschte mate geschieden wegens gebrek aan kunstmest, welke, evenals vorige jaren, gedistribueerd moest worden en procentsgewijze van de bestelde hoeveelheden werd toegewezen door de kunstmestcommissie. Tengevolge van den geringen aanvoer waren de prijzen belangrijk hooger dan het vorige jaar. De navolgende weiden werden dit jaar met kunst-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 32