58 rietland langs den IJssel, tegen den muur van het voor malige Hoornwerk, eveneens voor 6 jaar, tegen f 10, per jaar verpacht. De uit de pacht genomen gronden, voor aanleg van straten, werden, bij raadsbesluit van 5 April, als volkstuintjes verpacht voor f 2,per Are. Het uit de pacht genomen perceel bouwland op den Laarmansheuvel werd van gemeentewege beteeld met bruine boonen. Bij raadsbesluit van 7 Oct. werd aan H. W. Dohna e a. een stuk weiland van blok no. 48 op den Marsch verpacht, bestemd voor volkstuintjes, tegen f 4,— per Are en per jaar, en aan R. H. van Striep 104 M2. grond op de voormalige Linie van Hooff voor 6 jaren, tegen f3,— per jaar. Voor den tijd van 10 jaren werden bij raadsbesluit van 2 December opnieuw twee stukjes grond aan den Berkel- en Coehoornsingel verpacht aan R. Wigman voor f 66,— per jaar. Bij raadsbesluit van 5 November 1917 werden opnieuw 288 volkstuintjes, ter grootte van 2 Are, gelegen op het Leeuwerikveld, op den Laarmansheuvel, in een deei der Ingeloste Koppelen, in de Tichgelkui len en aan den Deventerweg, ondershands verpacht voor f 2,per Are, en bij raadsbesluit van 6 Mei een stukje bouwland van de Praebstcrkamp aan O. J. Smits voor f 4,—. De opbrengst der in de volkstuintjes geteelde gewas sen was goed. De pachtopbrengst bedroeg f 1154, De 14 volkstuintjes aan den Warnsveldschen weg werden alle verhuurd voor f 10,per tuintje. 59 Wegens het groote gebrek aan veevoeder werd het vee voor het meerendeel reeds voor Mei ingeschaard. Het gevolg hiervan was, dat er weinig voorraad gras in de weiden kwam en de naweiden voor zeer hooge prijzen werden verpachtdoor het vrij gunstige weer werden deze reeds einde Juli beschaard. De nachtvorsten in de maand Juni waren zeer ten nadeele van land- en tuinbouwgewassen. Vooral de boonenoogst kan, in tegenstelling met het vorige jaar, niet meer dan middelmatig genoemd worden. De roggeoogst was middelmatig, de kwaliteit was echter zeer goed. De geheele oogst moest, na aftrek van eigen zaaizaad, bakschoon aan het Rijk worden geleverd. De haver, die wel te velde werd getaxeerd, werd, voorzoover zij deze noodig hadden voor eigen vee voeder, den landbouwers gelaten. De haveropbrengst bleef over het algemeen beneden het middelmatige. Het opgraven van slooten en greppen en het voor zoover noodig graven van nieuwe slooten en greppen, had geregeld voortgang. In de Kijfsdijken, de Rui- terdijksche weiden, den Zwartinkhorst, de Berkelwei- den en op het Helbergen werden over eene lengte van ruim 3900 M. slooten en greppen opgegraven; de uitgegraven grond werd over het land verdeeld of wel laagten daarmede opgehoogd en langs den Vierakkerweg de berm aangevuld. Met het loseggen van weiden werd geregeld voort gegaan de resultaten waren zeer goed. Op de stort plaats aan de Vijfmorgenstraat was geregeld één man werkzaam voor het verwerken van het aangevoerde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 31