Bijlage U. 4 De beurs is alle werkdagen van 9 tot 12 uur voormiddags geopend. Voorgesteld is om dit te veranderen en wel van 10 tot 1 uur voormiddag en van 6 tot 7l/2 uur namiddag; hierdoor zal het den werklieden beter mogelijk zijn om in hun schafturen en na afloop van het dagwerk de Arbeidsbeurs te bezoeken. Het personeel bestaat uit een Directeur die alle mogelijke functiën moet vervullen en tevens is belast met controle der werkloozenkassen. Voorgesteld is om een klerkje aan te stellen, welk voorstel is goedgekeurd. HOOFDSTUK III. De verrichtingen der Arbeidsbeurs in het verslagjaar. Aangezien dit het eerste verslagjaar is kan een vergelijking met andere jaren niet worden gegeven. Gedurende het verslagjaar kwamen in 707 aanbiedingen van werkzoekenden waarvan 165 werden geplaatst. 274 aanvragen van werkgevers waarvan 144 werden voldaan. De hierachter gevoegde bijlagen geven een gedetail leerd overzicht van de uitkomsten der bemiddeling in alle onderdeden. Bijlage U. 5 Waarschijnlijk ten gevolge van de algemeene werkloosheid staat het aantal aanvragen in zeer ongunstige verhouding tot het aantal aanbiedingen waardoor het percentage der plaatsingen klein is. De takken van Gemeentedienst maakten een spaar zaam gebruik van de bemiddeling der Arbeidsbeurs alleen Gemeentewerken maakte hierop een gunstige uitzondering. De verhouding tot de organisaties van Werkgevers en Werknemers geeft ons geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. In gevolge de door het Koninklijk Nationaal Steuncomité getroffen regeling, waarbij aan Directeuren van Arbeidsbeurzen machtiging is verleend, aan per sonen die door bemiddeling der beurs elders aan werk kunnen geholpen worden, zoo noodig, een bijdrage te verstrekken in loon of voor reisgeld, is geen gebruik gemaakt. De bij artikel 20 der verordening vastgestelde bepaling, dat bij aanwijzing van eene door werksta king open gekomen plaats van deze omstandigheid aan den werknemer, bij aanwijzing van een door uitsluiting werkloos geworden werkman zal hiervan aan den werkgever persoonlijk mededeeling worden gedaan, gaf geen aanleiding tot moeilijkheden. Enkele geïnterneerden zijn te werk gesteld, echter nadat was gebleken dat onder de Ncderlandsche werklieden geen geschikte werkkrachten te vinden waren. De werkzaamheden der beurs in verband met de werkloosheidsverzekering bepaalden zich tot het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 293