Bijlage S. 8 Ten einde in geval van brand op punten, ver van open water gelegen, toch onze motorspuit te laten werken, besloten wij bij wijze van proef deze te voeden met leidingwater. De proef slaagde uitstekend. Echter werd het bezwaar geopperd, dat bij directe aansluiting op het buizennet der waterleiding daaraan schade zou kunnen ontstaan. Om aan dit bezwaar te gemoet te komen, zullen wij trachten, om de motor spuit van een reservebak te voorzien. V. Branden. Branden van eenige bcteekenis kwamen niet vooi. Wij slaagden erin, om alle schoorsteen- en binnen branden spoedig te blusschen. De aanwijzingen, welke wij daarna ter voorkoming van nieuw brandgevaar gaven, werden bijna alle opgevolgd. Het aantal branden bedroeg Schoorsteen- Binnenbranden. Uitslaande Totaal, branden. branden. i II 5 Geene 16 ZUTPHEN, den 24 Maart 1919. De Brandraad, De Voorzitter W. C. VAN DER STAAIJ. De Secretaris J. GIMBERG. Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF in 1918. Burgemeester en Wethouders benoemden mij den 20sten September 1918 met ingang van den lsten Juli 1918 tot archivaris. Zoodra ik nu over meer vrijen tijd kan beschikken, hoop ik te beginnen met ons belangrijk oud archief wetenschappelijk te ordenen en te beschrijven volgens de Handleiding der Vereeniging van Archivarissen in Nederland. In het afgeloopen jaar ben ik voortgegaan met het catalogiseeren van onze vrij uitgebreide verzameling boeken over Gelderland en Zutphen, op zich zelve eene kleine bibliotheek, welke ik de laatste jaren door aankoop zooveel mogelijk heb trachten (e completeeren. Ben ik daarmede gereed, dan zal ik U een voorstel doen omtrent de overige boeken, welke het archief bezit. Met toestemming van Burgemeester en Wethouders heb ik het groote woordenboek der Nederlandsche Taal en de uitgaven van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen aan de openbare leeszaal en bibliotheek in bruikleen afgestaan, waar dergelijke boeken thuis behooren en veel meer nut kunnen stichten dan in ons archieflokaal. Aangezien het archief niet veilig voor brandgevaar is geborgen, zal U een voorstel bereiken, om er eene brandvrije bewaarplaats voor in te richten. Ik wil

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 288