Bijlage S. 4 Ook brachten wij onder de aandacht van Burgemeester en Wethouders, dat in sommige zalen, waar uitvoe ringen gegeven worden, de noodverlichting te wenschen overlaat, terwijl er nimmer eene brandwacht aanwezig is. In het laatst van het jaar hielden wij eene verga dering met de brandmeesters in de Hoven, ten einde met hen de reorganisatie van de brandweer aldaar te regelen. Bij schrijven van 22 Maart 1918, 3de Afd. B, no. 1025, verzochten Burgemeester en Wethouders ons, hun mee te deelen, of de beide spuiten, in 1905 door de assurantie-maatschappij „de Nederlanden van 1845" aan de gemeente ten geschenke gegeven, nog bruikbaar zijn of bruikbaar gemaakt kunnen worden. Wij antwoordden, dat herstelling o.i. te hooge kosten zou vorderen in vergelijking met het te bereiken resultaat en adviseerden daarom ze te verkoopen en de opbrengst daarvan te besteden voor de eventueele aanschaffing van nieuw brandweermateriaal. De gemeenteraad besloot daarop den lsten Juli 1918 om de spuiten te koop aan te bieden. Dit is in eenige bladen gebeurd, doch tot dusverre heeft zich nog geen kooper opgedaan. Door den heer J. BUTT1NOER te Groningen zijn brand-alarmtoestellen in den handel gebracht onder den naam van Quick-apparaat. Dit toestel wordt aan de gasleiding bevestigd en werkt, zoodra verhoogde gasdruk wordt gegeven. Met machtiging van Burge meester en Wethouders plaatsten wij zoo'n apparaat in de gasfabriek en daar bleek het goed te voldoen. Bijlage S. 5 Eene proef, met dit toestel in het bijzijn van den Brandraad en de brandmeesters door den directeur der gasfabriek genomen, slaagde uitstekend. Om die reden verzochten wij aan Burgemeester en Wethouders, om zoo'n toestel te laten aanbrengen in de woning van den brandmeester REMMELINK en een drietal manschappen der motorspuit en in die van den pijpmeester der mechanische ladder COENDERS, zoolang nog de alarmeerinrichting voor het geheele personeel der brandweer onlbreekt. Deze toestellen zijn evenwel nog niet geplaatst. II. Personeel. In het personeel kwamen de volgende mutatiën voor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 286