Bijlage R. 2 De afdecling Melkcentrale werd gevestigd in de Kattenhavenstraat No. I. Voor afgifte van Rijks- en Gemeentekaarten aan de inwoners werden verschillende lokaliteiten gebruikt, waarvoor daghuur werd betaald. Kasbeheer. Alle opgegeven goederen moesten worden betaald bij de Geldersche Credietvereeniging, zoodat nooit geld op het distributiebureau aanwezig was. Alle betalingen hadden eveneens plaats door middel van de Geldersche Credietvereeniging. De Directeur gaf order tot betaling aan de Gelder sche Credietvereeniging en zond tegelijkertijd de Nota waarvoor betalingsorder gegeven was door naar het Gemeentebestuur. De Geldersche Credietvereeniging deed eveneens aan het Gemeentebestuur direct mededeeling van de betalingsopdrachten. Burgemeester en Wethouders zijn dus steeds in de gelegenheid alle uitgaven te doen controleeren en te vergelijken met de ontvangen nota's. Door de Geldersche Credietvereeniging ontvangen gelden werden na machtiging gestort bij den Heer Ontvanger. Eens per maand werd door den Directeur van het Distributiebureau rekening en verantwoording gedaan van deze gestorte bedragen. De boekhouding aan het Distributiebureau bleef onder controle van den Heer Controleur der gemeen tebelastingen. Bijlage R. 3 Goederen aan Grossiers. De grossiers werden door het Gemeentebestuur aangesteld. Zij ontvingen de goederen en na keuring werd door hen betaling gedaan van de geheele partij. De grossier was verantwoordelijk voor de kwaliteit en kwantiteit. Uitsluitend op volgbriefje afgegeven door het Distributiebureau mochten door hen de goederen afgegeven worden. De administratie aan het Distributiebureau was zoodanig ingericht dat steeds de bij den grossier aanwezige voorraad gecontroleerd kon worden. Goederen aan Winkeliers. Na schriftelijke aanvrage bij het Gemeentebestuur werd na ontvangen toestemming aan den winkelier de verkoop van verschillende goederen toegestaan. Door middel van steeds vernieuwde klantenlijsten werd aan ieder niet meer verstrekt dan overeenkwam met het aantal koopers. Na inlevering van ontvangen bons werd een volg briefje voor nieuwen voorraad afgegeven. Door geregeld bijhouden van het register was steeds na te gaan hoeveel een winkelier aan regeeringsartikelen had ontvangen en verkocht en in voorraad moest hebben. Hoedanigheid der goederen. Over het algemeen liet de hoedanigheid van de gezonden goederen niet te wenschen over.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 277