Bijlage Q. 2 daartoe in liet werk gestelde pogingen, de aanmelding van leerlingen bij liet Corps zoo uiterst gering blijft. Niet onwaarschijnlijk moet de oorzaak hiervan gezocht worden in den verkeerden na-ijver van de verschillende muziekcorpsen en derzelver leden hier ter plaatse, bizonderlijk ten opzichte van het Stedelijk Muziekcorps, zoodat hetzelve, tengevolge van de verwekte animositeit, van leerlingen zoo goed als verstoken blijft, zeer ten nadeele intusschen van dit sluk muziekleven hier en van het muziekgenot dat het Stedelijke den gemeente naren te bicden beoogt. Op welke wijze deze ongewenschte toestand in de toekomst zal kunnen worden tegengegaan, zal in gezette overweging moeten worden genomen. Even zeer zal dit moeten geschieden teneinde te ontkomen aan het telkenjare weer moeten engageeren van hulp krachten voor de bezetting van eerste partijen ten behoeve van de te geven concerten, aangezien deze omstandigheid meer en meer drukkend wordt voor het Corps door de financiëele lasten welke door een en ander aan hetzelve worden opgelegd. Hiertoe zullen meerdere krachten uit de gemeente zelve het Corps toegevoerd moeten worden. De Commissie hoopt t. z. t. niet te behoeven terug schrikken voor de hieraan vastzittende consequenties. Gedurende het Zomerseizoen 1918 heeft het Corps de voorgeschreven 16 Openbare Concerten alle ge geven t.w. 9 in den tuin der Buiten-Societeit en 7 op den Boompjeswal. De Zondagavondconcerten in de Buiten-Societeit trokken ook in dit jaar een zeer bevre digend aantal betalende bezoekers. Bijlage Q. 3 De op den Boompjeswal gegeven muziek-uitvoe- ringen kwamen (komen) geenszins tot hun recht, bizonderlijk door de ongeschiktheid van de tent en de slecht gekozen plaats van dezelve aldaar. Door het Bestuur der Buiten-Societeit werd het Corps geëngageerd voor 6 concerten. De bezoekers leden der Buiten-Societeit toonden zich opzichtens het gehalte dezer concerten zeer voldaan. De bibliotheek werd op het eind des jaars verrijkt met enkele nieuwe muzieknummers, waarmee bereids het repertoire voor 1919 is aangevuld kunnen worden. De verhouding der Corps-leden onderling en tegen over den Directeur en de Commissie was over het algemeen goed te noemen. De musici hebben zich met veel ijver van hun taak gekweten. Teneinde dezen ijver niet te doen verflauwen, zal naar het oordeel der Commissie niet ontkomen kunnen worden aan verhoo ging der vergoedingen voor de Corpsleden alsmede van het Directeurssalaris als gevolg van den uitermate gestegen levensstandaard. Ten benefice der Corps-leden werden twee Openbare Balavonden gegeven in de Buiten-Societeit. De pauken, destijds ter verlichting der financiëele zorgen door den Heer E n g e 1 s m a overgenomen en toen door dezen in bruikleen gegeven, konden in 1918 door zijne zeer loyale medewerking weder aan den inventaris van het Corps worden toegevoegd. Tot grooten spijt der Commissie kon in 1918 nog niet worden overgegaan tot den bouw eener nieuwe Muziektent. Zij blijft echter ten dezen opzichte bij voortduring diligent.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 275