Bijlage P. 2 De Bibliothecaris heeft verscheiden goede verande ringen ingevoerd en het uitleensysteem vereenvoudigd. Een nieuwe catalogus van Alg. Werken, Naslagwerken, Fraaie Letteren, Taal- en Letterkunde en Kinderboeken is door hem uitgegeven. De rubriek Fraaie Letteren werd geheel herzien en verscheiden goede romans in vreemcTe talen, ook uit den laatsten tijd, werden aangeschaft. Eveneens op initiatief van den Bibliothe caris werd een proef genomen met het uitgeven van een leeszaal orgaan de „Mededeelingen" zullen om de 2 of 3 maanden verschijnen zij bevatten allerlei nieuws, dat de leden moeten weten, verder ook opgave van aangeschafte of gekregen boeken, veran deringen in den catalogus en boekbesprekingen. Aangezien de exploitatie van de Leeszaal hoe langer hoe kostbaarder wordt en de inkomsten niet in gelijke mate stijgen, zag het Bestuur zich genoodzaakt een voorstel te doen voor een verhooging van het minimum der contributie. Hiervoor was wijziging van art. 4 der Statuten noodig dit art. werd, behoudens Kon. Goedk., zoo geformuleerd, dat het minimum elk jaar in de Alg. Vergadering wordt vastgesteld. Van de 970 leden betaalden 593 slechts 50 cent contributie de Gemeente toch zou ook een hoogere subsidie moeten geven, wil men de Leeszaal naar behooren exploiteeren, boeken aanschaffen en de salarissen in overeenstem ming met de tijdsomstandigheden op een meer gewenscht peil te brengen. Onder de welkome giften van particulieren behoort een som van f 350, een speciale tegemoetkoming voor het salaris van den Bibliothecaris; door een andere gift kan voor het Bijlage P. 3 waarborgfonds jaarlijks op f 100 rekenen de nieuwe catalogus en de aanleg van het electr. licht werden voor een gedeelte uit bijdragen van een particulier fonds bekostigd. Van de Openb. Leeszaal te Nijmegen ontving het Bestuur een oproeping tot het vormen van een Provincialen Bond van Openbare Leeszalen, vooral met het oog op een gezamenlijke aanvraag voor prov. subsidie. De Openb. Leeszaal heeft zich bij dien bond aangesloten. In October kwam een voorstel van het Bestuur der Nutsbibliotheek om deze te laten samensmelten met de Openb. Leeszaal. Een conferentie had plaats tusschen wederzijdsche afgevaardigdenvoorloopige voorwaarden werden van weerskanten gesteldeen catalogus der Nutsbibliotheek werd voor keuring aan de Centr. Commissie voor Nutsbibliotheken te Amster dam ter inzage gezonden. De zaak is evenwel nog niet beslist. Op de alg. vergadering van 30 December drongen eenige leden aan op meer contact tusschen Bestuur en leden. Men wenschte een duidelijker overzicht van de geldmiddelen, zoodat een door het Bestuur voor gestelde begrooting voortaan vóór de Alg. Vergadering, waarin zij wordt vastgesteld, in de „Mededeelingen" zal verschijnen ook Statuten en Reglement zullen op verzoek van eenige leden daarin worden afgedrukt. De Heer J. L. VAN TRICHT moest tot leedwezen van het Bestuur wegens vertrek zijn ambt van Biblio thecaris neerleggen 30 December werd in zijn plaats door het Bestuur benoemd Mejuffrouw E. LINDEBOOM

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 271