Bijlage N. 14 Bij Raadsbesluit van 8 Maart 1918 werden gelden toegestaan voor de aanschaffing van meerdere paarden, terwijl op de begrooting gelden werden beschikbaar gesteld voor de uitbreiding van het getal tonnenwagens. Wanneer voor den tonnenophaaldienst geregeld wagens beschikbaar zullen zijn, dan moet en kan deze ophaaldienst des v.m. zijn geëindigd. Aanbeveling verdient het, zooveel mogelijk het beerputtenstelsel in de hand te werken. De gemeente zou hierin een goed voorbeeld kunnen geven, wanneer bij gemeentelijken woningbouw tot het maken van het beerputtensysteem werd overgegaan. Het zou aanbeveling verdienen, dat bij verordening werd vastgesteld, dat bij verbouw, en in ieder geviTl bij meuw-bouw de afvoer van faecaliën zoodanig werd ingericht, dat deze naar eene beerput, hetzij met of zonder overstort op het gemeenteriool, kan geschieden. Al zal invoering van het beerputstelsel voor be staande woningen bezwaarlijk zijn door te voeren, toch zijn bij nieuw-bouw zelfs van kleinere woningen hieraan geen groote bezwaren verbonden. Bij dergelijke wijze van afvoer van faecaliën zal niet alleen de gemeenschap gebaat zijn, doch in gevallen, wanneer het kleinere woningen betreft, ook de bewoners hier van. Immers hierdoor zou worden voorkomen het maken van privaten op zolders, o.a. Dat eene bepaling in bovenbedoelden zin in de verordening op het bouwen van woningen (zoo mo gelijk ook voor nieuwbouw) doeltreffend kan zijn, blijkt hieruit, dat in het afgeloopen jaar het in het verslag van 1917 genoemde getal geplaatste tonnen Bijlage N. 15 met 39 is vermeerderd. Aan het eind van dit jaar waren 3027 wisseltonnen uitgezet. Beerputten. In het vorige jaar werden 107 beerputten met de pneumatische machine geledigd; in de jaren 1910 1917 werden resp. 106, 103, 111, 115, 139, 152, 127 en 181 putten geledigd. Dat dit jaar belangrijk minder putten werden geledigd, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat in 1917, teneinde meer beer be schikbaar te krijgen, 75 beerputten gratis werden ge ledigd, waardoor belangrijk meer beer aan aanvragers kon worden toegezegd. Verzamelen van asch en vuil. In den ophaaldienst van asch en vuil kwam geene verandering. Belangrijke afwijking in de opgehaalde hoeveelheden per dag blijft uit den aard der zaak steeds bestaan. Wat betreft het verzamelen van aardappelschillen en groentenafval kan worden vermeld, dat, ofschoon nog steeds zeer welwillend door verschillende particulieren wordt voldaan aan het verzoek tot het afzonderlijk houden van keukenafval, de vraag hiernaar zoo groot is, dat ten behoeve van verschillende veehouders deze afvalproducten ijverig worden verzameld. Waar de Minister den Gemeentebesturen, met instandhouding van het vervoerverbod op aardappelschillen, enz., de gelegenheid heeft gelaten deze aan de verschillende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 242