Bijlage N. 6 Gelijk hiervoor reeds werd aangehaald, werd een voerman van zijn werkzaamheden, wegens mindere geschiktheid ontheven en teruggesteld tot werkman. Straffen werden niet toegepast. Tengevolge van het epidemisch heerschen van de Spaansche griep en het nog steeds onder de wapens blijven van een werkman, waren de gelden, toegestaan voor „Uitkeeringen ingevolge de bepalingen van het Werkliedenreglement" ook dit jaar ontoereikend. Er werd op dezen post, geraamd op f 1290 uitgekeerd voor verlofdagen273,5UL, genoten verlof wegens familieom standigheden en het vervullen van militieplichten ö04,08i/-> ziekte en ongevallen 953 07 Totaal f 1Q31,27 Aan iederen werkman werd dit jaar verstrekt 2 blauwe kielen, 2 broeken, 1 zomerpet, 1 winterpet en 3 linnen sloven. De winterjassen werden dit jaar niet verstrekt. Waar voor kleeding werd uitgetrokken een bedrag van f 640,—, terwijl de uitgaven aan kleeding hebben bedragen f 1263,65, was, gezien den toestand waarin deze jassen verkeerden, het aanschaffen van dit kleedingstuk, mede met het oog op den hoogen prijs, minder gewenscht. Bijlage N. 7 Inrichtingen. Het onderhoud van de verschillende inrichtingen geschiedde met de daarvoor toegestane gelden zoo goed mogelijk. De bestrating onderging eene belang rijke verbeteringde hinderlijkste knipgaten werden opgehaald, terwijl een gedeelte van den rijweg van den zijingang naar de tonnenloods werd herstraat. Ook dc vloer in de tonnenloods ter plaatse van de tonnenspoelinrichting vereischt noodzakelijk herstelling. Het ligt in de bedoeling de thans aanwezige gedeel telijk verbrijzelde betonvloer te vervangen door eene bevloering van houtblokken. Wat betreft de verbete ring van de verwarming van de spoelinrichting, kan worden vermeld, dat hieromtrent wordt gecorrespon deerd en het in de bedoeling ligt, zoo mogelijk hier voor warmwatersysteem (systeem Strebel) toe te passen. De tot varkensstal ingerichte hooiberg is nog als zoodanig in gebruik gebleven. Overweging verdient het, wanneer de materiaalprijzen zullen zijn gedaald, dat de hooi- en stroobergplaats, direct aan den openbaren weg gelegen en hiervan afgescheiden door een latten schotwerk tot zoodanige hoogte wordt gedicht, hetzij met gegalvaniseerde platen of met asbestplaten, dat het gevaar voor brand zooveel mogelijk worde uitgesloten. Ook beantwoordt het schaftlokaal in geen enkel opzicht aan de aan een zoodanige lokaliteit te stellen eischen. Het lokaal is te klein, niet hoog genoeg en niet behoorlijk ingericht. Waar de bouw van eene nieuwe schaftgelegenheid op dit terrein niet is aan te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 238