Bijlage L. 56 op het stoomverbruik gehad heeft. Per 1000 M3 water werd dit jaar gebruikt 68,3 K.G. kolen, 45,57 K.G. bruinkolen, 1,64 K.G. briketten en 0,12 H L bnes. Be.de machines werden afwisselend gebruikt' Gedurende 304 uren werd met beide machines naar de sa gepompt. Wil men voldoende reserve blijven louden, dan is vergrooting van de pompcapaciteit dringend noodzakelijk. Dank zij het lager plaatsen van de centrifugaal- pompen kwam dit jaar geen stoornis in de waterleve ring voor. Tegen 5510uur pompen naar de stad, werd gedurende 4662 uur op het filter gepompt. Gemiddeld werd dus naar de stad gepompt gedu rende 15 uren per dag. De firma Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken der ketels belast. Met het verven der machines werd nog in dit jaar een begin gemaakt en zal dit wel in Januari 1919 gereed komen. Events aan de Gasfabriek werden ook hier W.ltonvuren aangebracht, welke geleverd werden door Gebrs. S t o r k C o. te Hengelo. Hoewel niet van directe besparing gesproken kan worden, hadden deze vuren dat voordeel, dat met één ketel twee stoommachines gedurende langere.i tijd tegelijk konden werken. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden en op tijd schoongemaakt en van nieuw zand voorzien. Bijlage L. 57 Evenals vorig jaar werd zooveel mogelijk op filter No. 1 gewerkt omreden het waterverlies op filter No. 2 zeer groot blijft. De in 19)3 in gebruik genomen putten blijven goed voldoen. De in 1909 in gebruik genomen putten wer den dit jaar nagezien, doorgeperst en schoongemaakt, waarna de opbrengst weer zeer veel vooruit is gegaan. De centrifugaalpompen blijven in hunnen nieuwen stand uitstekend voldoen. De kelders zijn gebleken volkomen waterdicht te zijn. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. De toegangshekken werden dit jaar vernieuwd. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. Het reservoir werd dit jaar schoon gemaakt, nadat in de aanvoerleiding een kraan was aangebracht, om het laatste water met het vuil gemakkelijker te kunnen verwijderen. De waterstandsaanwijzer werkte vrij goed. Storingen kwamen slechts enkele malen voor, hoofdzakelijk door gebreken aan de geleidingsdraden. Buizennet, brandkranen en afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Lekkages van eenige beteekenis kwamen niet voor. Waar zulks noodig was, werd af en toe gespuid.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 223