Bijlage K. 4 In Januari overleed de concierge D. D. CROESE, die van de oprichting van het Museum af zijn ambt trouw en met ijver had vervuld. Tot de aanstelling van een nieuwen concierge moest de hulpconcierge J. NlEUWBURG dienst doen. Met ingang van 1 April werd de eerste uit de voordracht van de Commissie, G. BROUWER, door Burgemeester en Wethouders voorloopig voor één jaar benoemd. Ongelukkigerwijze overleed ook deze na slechts eenige weken met plichtsbetrachting dienst gedaan te hebben en werd 1 Juni de eerste uit de voordracht door de Commissie opgemaakt, J. NlEUWBURG, door Burgemeester en Wethouders benoemd voorloopig voor één jaar. De nieuwe concierge geeft tot dusver alle redenen tot tevredenheid. Tot hulpconcierge werd aangesteld R. H. Jansen. De Commissie van Beheer, D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage K. 5 Lijst van aanwinsten over het jaar 1918. BOEKWERKEN. 1. Dl. IV van de] voorloopige lijst der Nederlandse/ie Monumenten van Geschiedenis en Kunst, provincie Gelderlandopgemaakt en uitgegeven door de Rijks- Monumenten-Commissie, uitg. Oosthoek, Utrecht, 1917. Ten geschenke van de Rijks-Monumenten-Commissie. 2. Over de hervorming en het beheer onzer musea uitgegeven door den Nederl. Oudheidkundigen Bond, uitg. A. W. Sijthoff, Leiden, 1918. Aangekocht door de Museum-Commissie. 3. 2 Kookboeken, recepten in manuscript, van Elisabeth van Waert, 1804. Ten geschenke van de Erven van wijlen den Heer Bransz te Zutphen. GESCHIEDENIS. 4. 1913. Inhuldiging van het Sidney-monument2 fotografieën. Ten geschenke van den Heer D. Molenaar te Zutphen. 5. 1918. Voorlezing van de veranderde Grondwet voor het Gemeentehuis, 30 April; 2 fotografieën. Aangekocht door de Museum-Commissie. HUISRAAD. 6. Doofpot, aardewerk, geel geglazuurd, met 2 ooren en op 3 pootjesrozetversiering op den buik en bij de aanzetting van de ooren liet deksel ontbreekt1840 of later. Hoogte 33 c.M., omvang 90.5 c.M., doorsnede hals 15 c.M.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 192