Bijlage K. 2 vol werd. Het zou evenwel jammer zijn de vrije Zondagen op te heffen, daar het opvallend is, dat de volwassenen althans meestal met belangstelling rond zien en aanhooren wat de concierge vertelt. 19 Juni ontving de Commissie de Oudheidkundige Vereeniging Gelre en 18 Juli het Arnhemsch Oudheid kundig Genootschap. Ook kon de secretaresse ver scheiden oudheidkundige autoriteiten het Museum laten zien. Er werden dit jaar weer verscheiden malen inlichtingen gevraagd; op aanvraag werden eenige reproducties gemaakt van voorwerpen en prenten. Eenige fotografiën op Zutphensche architectuur betrek king hebbend werden naar het Rijks-monumentenbureau gezonden. Het Museum ontving verscheiden voorwerpen ten geschenke en één in bruikleen, deze werden met dank aanvaard. Verscheiden, hoewel niet zeer belangrijke voorwerpen werden aangekocht; een halve daalder van s-Heerenberg en een duit van Zutphen, proefslag van goud, zijn wel de voornaamste. De aanwinsten zijn in een hierachter gevoegde lijst nader omschreven. Er werden 6 tentoonstellingen gehouden, waartoe dit jaar particulieren en het archief te Zutphen niet onbelangrijk meewerkten. Voor het welwillend afstaan van de portefeuilles spreekt de Commissie haar dankbaarheid uit. De Vereeniging Musis Sacrum te Arnhem richtte zich in een rondschrijven tot het Museum met het voorstel om met nog andere vereenigingen jaarlijks eenige tentoonstellingen te houden. Daar het inleggeld echter ie hoog is voor de inkomsten van het Museum Bijlage K. 3 moest het Bestuur tot zijn leedwezen afwijzend antwoorden. In de vergadering van 6 Maart werd de Heer D. MOLENAAR door de Commissie tot Voorzitter gekozen. Herbenoemd werden de Heer K. O. MEINSMA door den Raad en de Heer D. J. BOSMAN door „Zutphen Vooruit." De kas sluit met een te kort van f 45,67de uitgaven waren f 868,53 de inkomsten f 822,86. In 1917 waren de uitgaven f 620,74l/2 en de inkomsten f 716,451/o. Hoewel de inkomsten dit jaar aanzienlijk hooger waren, dan het vorige, was het niet mogelijk een nadeelig saldo te vermijden, aangezien de exploi tatiekosten ook gestegen zijn. De concierge ontving een hooger loon, dat evenwel voor de tijdsomstandig heden niet te groot genoemd kan worden, verder moest het Museum onverwachts een belangrijke som besteden voor een hulpconcierge. Dit jaar zullen de exploitatiekosten eveneens hoog zijn, zoodat de gemeen tesubsidie van f 50Ü,ook dit jaar toegezegd, .te gering zal blijken te zijn. In Mei werd de inventaris van het Museum nagezien, alle voorwerpen waren aanwezig. Ook werd het Museum grondig schoongemaakt en daarvoor eenige dagen gesloten. Hierbij bleek het eerst duidelijk hoe dicht de voorwerpen op elkaar zijn geplaatst wegens gebrek aan ruimte en hoe noodzakelijk het zou zijn de expositiezaal afzonderlijk te houden. Waar de belangstelling voor het Museum grooter wordt, is het te betreuren dat nóch de voorwerpen noch de platen atlas tot hun recht komen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 191